Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Hyundai uderzył w drzewo. Jego kierowca był pijany i nie miał uprawnień

Dodano: 04.08.2023 | 06:57

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po południu, na wysokości miejscowości Dąbrówka.

Fot. KPP Sępólno Krajeńskie

Kierujący autem – jak się okazało – w ogóle nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a dodatkowo spowodował kolizję, będąc w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (30 lipca) po południu, na wysokości miejscowości Dąbrówka (gm. Kamień Krajeński, pow. sępoleński), a funkcjonariusze zgłoszenie otrzymali tuż przed godziną 18:30.

Z ustaleń policjantów z pionu ruchu drogowego sępoleńskiej drogówki wynika, że kierujący hyundaiem 30-latek, jadąc od strony Sławęcina, na łuku drogi uderzył w przydrożne drzewo, a z obrażeniami ciała przewieziono go do szpitala. Szybko też się okazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta, będąc pod wpływem alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny niemal 1,6 promila alkoholu w organizmie, a to nie koniec, bo w trakcie wykonywanych czynności potwierdzono również fakt, że nie posiadał on uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sprawa zdarzenia trafi do sądu, gdzie policjanci skierują materiały. Za jazdę po alkoholu, 30-latkowi może grozić teraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments