I-ligowe koszykarskie derby dla Astorii. Bydgoszczanie wygrali z Notecią Inowrocław

Dodano: 04.02.2018 | 11:48

Bydgoszczanie wygrali w Inowrocławiu różnicą 37 punktów.

Na zdjęciu: Bydgoscy koszykarze po raz drugi w tym sezonie pokonali Noteć.

W 23. kolejce I ligi koszykarzy, oczy kibiców basketu w regionie skupione były na derbowym meczu w Inowrocławiu. Miejscowa Noteć przegrała z Enea Astorią Bydgoszcz.

W pierwszym meczu tych dwóch ekip, bydgoszczanie rozbili inowrocławian we własnej hali aż 118:61. Sobotni pojedynek w Inowrocławiu był niesamowicie ważny dla obu drużyn, które zajmowały w tabeli miejsca w jej drugiej połowie.

Podopieczni Marcina Grockiego na początku spotkania prowadzili nawet 9:4, gdy zza linii 6,75 m trafił Małecki. Ale potem na parkiecie dominowali już bydgoszczanie. Prowadzenie bydgoszczanom dały punkty Gospodarka i Szyttenholma (17:14). Pierwsze dziesięć minut Astoria wygrała 30:19. Z każdą kolejną minutą, przewaga podopiecznych Konrada Kaźmierczyka rosła.

Gracze z Bydgoszczy mieli wysoką skuteczność w rzutach z gry (61% w całym meczu, przy 37% Noteci) i zdominowali walkę na tablicach (39 zbiórek przy 28 inowrocławian). Po trzech kwartach, „Asta” prowadziła 70:45, a w ostatnich dziesięciu minutach tylko powiększyła rozmiary zwycięstwa.

I LIGA KOSZYKARZY – 23. KOLEJKA – 3.02.2018 R.
NOTEĆ INOWROCŁAW – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 61:98 (19:30, 11:13, 15:27, 16:28)

NOTEĆ: Paul 13 (6 zb., 5 f.), Żurawski 9 (7 zb.), Filipiak 8 (1×3, 5 f.), Małecki 5 (1×3, 6 zb., 6 as.), Adamczewski 5 (1×3) – Sroczyński 8, Marciniak 6 (2×3), Rzosiński 4, Szczepanik 3.

ENEA ASTORIA: Fatz 19, Śpica 12 (2×3, 6 zb., 5 as.), Aleksandrowicz 11 (1×3, 5 zb.), Gospodarek 6 (1×3, 8 as.), Frąckiewicz 5 – Szyttenholm 14 (1×3, 7 zb.), Korniiets 10 (2×3), Bierwagen 10, Kondraciuk 7, Pochocki 4 (5 zb.), Barszczyk.

Sędziowali: Tomasz Langowski, Michał Pietrakiewicz, Marcin Gawron.
Komisarz PZKosz.: Andrzej Przechowski.