Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeI po kamienicy. Budynek przy Toruńskiej wyburzony
24.02.2019 | 09:10

I po kamienicy. Budynek przy Toruńskiej wyburzony

Prace są związane z budową nowej linii tramwajowej.

Na zdjęciu: Kamienica przy ul. Toruńskiej 4, 6 została wyburzona wczoraj wieczorem.

Fot. Jakub Soboczyński

Pięć dni – dokładnie tyle czasu potrzebowali pracownicy firmy Ino Plant, by całkowicie wyburzyć budynek kamienicy przy ul. Toruńskiej 4,6.

Przypomnijmy: prace rozbiórkowe budynku rozpoczęły się we wtorek rano. Kamienica została zburzona w związku z planowaną inwestycją budowy nowej linii tramwajowej, która połączy rondo Kujawskie z rondem Bernardyńskim.

Wczoraj wieczorem, kamienica zniknęła z mapy miasta, ale nie oznacza to końca prac w tym miejscu. Robotnicy muszą bowiem wywieźć gruz z miejsca robót, a – jak udało nam się ustalić – prace mają potrwać jeszcze przynajmniej do najbliższego wtorku.

To nie koniec, bo w środę zaplanowano wyburzenie kamienic przy ul. Kujawskiej (w pobliżu stacji benzynowej). W ubiegłym roku, już w ramach robót związanych z tą inwestycją wyburzona została kamienica przy ul. Zbożowy Rynek 3 oraz wycięto krzewy i drzewa stojące na trasie inwestycji.

W ramach budowy torowiska zaplanowano całkowite przebudowanie obu rond. Kujawskie zostanie obniżone w celu zmniejszenia kąta nachylenia podjazdu i zjazdu po torowisku, tramwaje mają jeździć w środku jezdni. Nieco wyżej po obu stronach torów powstaną jezdnie. Po wschodniej stronie ulicy zostanie wybudowany kolejny buspas – jeden z nich jest już budowany na Nowym Rynku. Nowa infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawią się płyty ryflowane doprowadzające do przejść dla pieszych, obniżone krawężniki, pochylnie dla wózków. Najważniejszym celem w realizacji przedsięwzięcia jest skrócenie trasy tramwajów na górny taras. Do tej pory tramwaje kursujące na Wyżyny jechały od ronda Jagiellonów ulicą Bernardyńską do Toruńskiej, albo ulicą Jagiellońską do ronda Fordońskiego, a następnie przez most Pomorski do ronda Toruńskiego. Po zakończeniu inwestycji pojadą bezpośrednio z ronda Jagiellońskiego do ronda Bernardyńskiego, a następnie ulicą Kujawską do ulicy Wojska Polskiego. Pierwsze tramwaje po nowych torach i nowej trasie mają zacząć kursować za około dwa lata.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hans
Hans
2 lat temu

Powiązane treści