Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 24 • L 23
21C
Nd
22C
Pon
17C
Wt
17C
Sr
17C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeI po kamienicy. Budynek przy Toruńskiej wyburzony
Wyburzona kamienica - Toruńska 4, 6 - JS
24.02.2019 | 09:10

I po kamienicy. Budynek przy Toruńskiej wyburzony

Prace są związane z budową nowej linii tramwajowej.

Na zdjęciu: Kamienica przy ul. Toruńskiej 4, 6 została wyburzona wczoraj wieczorem.

Fot. Jakub Soboczyński

Pięć dni – dokładnie tyle czasu potrzebowali pracownicy firmy Ino Plant, by całkowicie wyburzyć budynek kamienicy przy ul. Toruńskiej 4,6.

Przypomnijmy: prace rozbiórkowe budynku rozpoczęły się we wtorek rano. Kamienica została zburzona w związku z planowaną inwestycją budowy nowej linii tramwajowej, która połączy rondo Kujawskie z rondem Bernardyńskim.

Wczoraj wieczorem, kamienica zniknęła z mapy miasta, ale nie oznacza to końca prac w tym miejscu. Robotnicy muszą bowiem wywieźć gruz z miejsca robót, a – jak udało nam się ustalić – prace mają potrwać jeszcze przynajmniej do najbliższego wtorku.

To nie koniec, bo w środę zaplanowano wyburzenie kamienic przy ul. Kujawskiej (w pobliżu stacji benzynowej). W ubiegłym roku, już w ramach robót związanych z tą inwestycją wyburzona została kamienica przy ul. Zbożowy Rynek 3 oraz wycięto krzewy i drzewa stojące na trasie inwestycji.

W ramach budowy torowiska zaplanowano całkowite przebudowanie obu rond. Kujawskie zostanie obniżone w celu zmniejszenia kąta nachylenia podjazdu i zjazdu po torowisku, tramwaje mają jeździć w środku jezdni. Nieco wyżej po obu stronach torów powstaną jezdnie. Po wschodniej stronie ulicy zostanie wybudowany kolejny buspas – jeden z nich jest już budowany na Nowym Rynku. Nowa infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawią się płyty ryflowane doprowadzające do przejść dla pieszych, obniżone krawężniki, pochylnie dla wózków. Najważniejszym celem w realizacji przedsięwzięcia jest skrócenie trasy tramwajów na górny taras. Do tej pory tramwaje kursujące na Wyżyny jechały od ronda Jagiellonów ulicą Bernardyńską do Toruńskiej, albo ulicą Jagiellońską do ronda Fordońskiego, a następnie przez most Pomorski do ronda Toruńskiego. Po zakończeniu inwestycji pojadą bezpośrednio z ronda Jagiellońskiego do ronda Bernardyńskiego, a następnie ulicą Kujawską do ulicy Wojska Polskiego. Pierwsze tramwaje po nowych torach i nowej trasie mają zacząć kursować za około dwa lata.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Hans Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hans
Gość
Hans

Powiązane treści