Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 21 • L 19
21C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCII poświęcone…!
Bydgoskie święcenie pokarmów
26.03.2016 | 13:26

I poświęcone…!

Poświęcenia pokarmów na Starym Rynku dokonał Ordynariusz Bydgoski biskup Jan Tyrawa.

Na zdjęciu: Moment święcenia pokarmów.

Fot. Stanisław Gazda

W dniu oczekiwania na Zmartwychwstanie i zadumy przy Grobie Pańskim, jak co roku, w samo południe nastąpił czas wspólnego święcenia pokarmów przez mieszkańców Bydgoszczy.

Stąd na Starym Rynku obecność nie tylko Biskupa Bydgoskiego Jana Tyrawy, proboszcza bydgoskiej parafii katedralnej ks. prałata Stanisława Kotowskiego, ale też włodarzy miasta z Prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim oraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Bydgoszczy Janem Szopińskim.

Święta, to okres szczególny, kiedy powinniśmy zapomnieć o wszystkim, co złe i na każdego który stoi teraz obok nas lub siądzie przy świątecznym stole, spoglądać jak na przyjaciela, szukać w nim to co dobre i zastanawiać się, jak samemu być lepszym i wpływać na to by świat i nasze otoczenie było lepsze. I tego państwu życzę – zwrócił się do bydgoszczan Rafał Bruski.

Jan Szopiński z kolei życzył, aby święta Wielkanocy były źródłem nieustającej wiary, nadziei i miłości  – czasem na rodzinne spotkania, smaczne potrawy i znakomity dyngus.

Po odczytaniu fragmentu Dziejów Apostolskich przez prałata Kotowskiego – błogosławieństwa i poświęcenia  pokarmów dokonał biskup Tyrawa.

Wydarzeniu towarzyszył śpiew pieśni pasyjnych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie”, a zakończył poczęstunek mieszkańców miasta mazurkiem w barwach Bydgoszczy i świąteczną babką – przygotowanych przez Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku.


Powiązane treści