Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 2 • L -1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportIga Baumgart-Witan halową mistrzynią Polski!
Iga Baumgart Bydgoszcz
17.02.2019 | 17:51

Iga Baumgart-Witan halową mistrzynią Polski!

Na zdjęciu:

Fot. Robert Sawicki

W niedzielnym biegu na 400 metrów podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu Iga Baumgart-Witan jako pierwsza minęła linię mety i może cieszyć się ze złotego medalu. To kolejny świetny rezultat zawodniczki BKS-u Bydgoszcz w tym sezonie.

Baumgart-Witan należała do faworytek biegu. W sobotnich eliminacjach osiągnęła najlepszy czas, potwierdzając dobrą formę z ostatnich tygodni. Na pierwszych metrach niedzielnego biegu to jednak Anna Kiełbasińska wysforowała się na pierwszą lokatę. Baumgart-Witan wyszła na prowadzenia do koniec pierwszego okrążenia i nie oddała go już do końca. Jej czas 52,05 to rekord halowych mistrzostw Polski.

Bardzo chciałam wygrać, denerwowałam się, zależało mi na tym. Czas był drugorzędny – mówiła zwyciężczyni tuż po zakończeniu biegu w wywiadzie z Hubertem Malinowskim z TVP.  Drugie miejsce zajęła Justyna Święty-Ersetic, która do ostatnich metrów naciskała Baumgart-Witan. W wywiadzie po biegu tłumaczyła, że jest rozgoryczona, bo na pierwszym okrążeniu zahaczyła ją jedna z rywalek, przez co straciła kilka metrów.

Dla Igi Baumgart-Witan to pierwszy złoty medal halowych mistrzostw Polski. Wcześniej w swoim dorobku miała brązowe krążki z 2012 i 2017 roku. Mistrzynią była na otwartym stadionie – w 2017 roku w Białymstoku.

Bieg na 400 metrów kobiet podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu
1. Iga Baumgart-Witan – 52,05
2. Justyna Święty-Ersetic – 52,16
3. Anna Kiełbasińska – 52,32
4. Małgorzata Hołub-Kowalik – 52,89
5. Justyna Saganiak – 53,39
6. Natalia Kaczmarek – 53,68

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści