Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Igranie z życiem i zdrowiem? Piesi chodzili środkiem ronda

Dodano: 11.11.2019 | 15:03

Na zdjęciu: Piesi, którzy skracali drogę na przystanek autobusowy w pobliżu ronda Kujawskiego.

Fot. Nadesłane

Wystarczyło kilkadziesiąt minut opadów deszczu, by w sobotę piesi szli niemalże po jezdni w pobliżu ronda Kujawskiego i nie reagowali na sygnały kierowców. 

W sobotnie popołudnie nad Bydgoszczą i regionem doszło do załamania pogody i niemal do późnych godzin wieczornych padał deszcz. To wystarczyło, by w rejonie ronda Kujawskiego, gdzie obecnie prowadzone są roboty drogowe związane z budową nowej linii tramwajowej, doszło do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

W rejonie przejścia dla pieszych w kierunku Zielonych Arkad pojawiło się takie błoto, że ludzie omijają je, chodząc po prostu przez środek ronda po ulicy – zwrócili uwagę kierowcy autobusów komunikacji miejskiej w wiadomości do naszej redakcji. Jak dodawali, piesi nie reagowali na uwagi przejeżdżających tuż obok nich kierowców. Ich obserwację potwierdzają pojawiające się w sieci zdjęcia.

Jak się dowiedzieliśmy, zawiadomienie w tej sprawie dostali także policjanci, którzy pojawili się na miejscu. – Rzeczywiście, otrzymaliśmy taki sygnał ze Szwederowa – potwierdza nam kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Od razu jednak nadmienia: – Trzeba pamiętać o tym, że funkcjonariusze realizują również bieżące zdarzenia, stąd też nie mamy możliwości, aby na stałe tam był patrol.

Słomski zapewnia, że policjanci będą pojawiać się w rejonie ronda Kujawskiego, jeśli tylko podobne zgłoszenia będą do nich trafiać. Jak bowiem tłumaczy rzecznik policjantów, zachowanie pieszych jest niezgodne z przepisami ruchu drogowego.

Sprawie przyglądają się także bydgoscy strażnicy miejscy. Oni co prawda nie otrzymali zgłoszenia o zdarzeniu, ale… – W piątkowy wieczór ktoś nas zawiadomił, że osoba, która chciała umożliwić sobie przejście, poprzestawiała barierki – mówi rzecznik prasowy Arkadiusz Bereszyński, który przypomina też, że zgodnie z prawem zarządca drogi uzgadnia z wykonawcą inwestycji informację o tymczasowej organizacji ruchu.

Obecnie prowadzone roboty przy przejściu dla pieszych mają potrwać przez najbliższe dwa tygodnie. W związku z tym przejście ma zostać przesunięte na wysokość sklepu Lidl.

0 0 votes
Article Rating
Igranie z życiem i zdrowiem? Piesi chodzili środkiem ronda
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
Sławek
4 lat temu

Wystarczy zlikwidować przystanek autobusowy od strony Zielonych Arkad i problem sam się rozwiąże.