Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 7 • L 6
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportIgrzyska rozpoczęte. Udana sobota bydgoskich wioślarzy
Aviron_2015_-_World_Championships_-_20
06.08.2016 | 19:52

Igrzyska rozpoczęte. Udana sobota bydgoskich wioślarzy

Już pierwszego dnia igrzysk mogliśmy emocjonować się występami bydgoskich sportowców.

Na zdjęciu: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.

Fot. Shev123

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (obie Lotto-Bydgostia) udanie zaczęły igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Zawodniczki bydgoskiego klubu pewnie triumfowały w wyścigu eliminacyjnym. Awans do finału zapewniła sobie już czwórka podwójna.

Kobieca dwójka podwójna nie miała żadnego problemy z pokonaniem eliminacyjnych rywalek w wyścigu na 2000 metrów. Przewaga Polek nad drugą osadą wyniosła niemal 10 sekund. Lepszy czas tego dnia od Polek uzyskały jedynie zwyciężczynie dwóch pozostałych półfinałów, Litwinki i Nowozelandki. Teraz bydgoski duet czeka występ w półfinale, we wtorek o godzinie 15:10. Finał dwójek podwójnych zaplanowano na czwartek, 11 sierpnia na godzinę 15:20.

Awans do finału ma już zapewniona czwórka podwójna w składzie Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk), Wiktor Chabel, Dariusz Radosz (obaj Lotto-Bydgostia) i Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń). Polacy zajęli drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym i są już pewni startu w decydującym wyścigu.


Powiązane treści