III liga się oddala. Chemik Moderator przegrał kolejny mecz

Dodano: 03.05.2023 | 13:51

Na zdjęciu: Szymon Maziarz strzelił bramkę dla Chemika Moderatora, ale bydgoski zespół przegrał ligowy mecz w Pakości.

Szóstej porażki w tym sezonie IV ligi doznali piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz. W środowym (3 maja) meczu 26 kolejki, zespół trenera Wiktora Osińskiego przegrał na wyjeździe z Notecianką Pakość 2:3.

Dla bydgoskiej drużyny zarówno dzisiejsza porażka, jak i ta z poprzedniej kolejki w meczu z Pomorzaninem Serock (1:2), może mieć bardzo duże konsekwencje w walce o awans do III ligi. W tabeli, bydgoski zespół ma 52 punkty, ale jego strata do prowadzącej Elany i drugiej Włocłavii może wzrosnąć, o ile te dwa zespoły zdobędą punkty w swoich meczach 26 kolejki, odpowiednio Elana w Świeciu, a Włocłavia w starciu z Notecią Łabiszyn.

Chemik Moderator w Pakości objął prowadzenie w 12 minucie po golu Szymona Maziarza, ale jeszcze w pierwszej połowie, gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniach Kacpra Mozgawy i Leszka Wisza, który trafił w doliczonym czasie gry. W ostatnim kwadransie, prowadzenie Notecianki podwyższył Mateusz Kowalski, a bydgoski zespół stać było tylko na trafienie w końcówce meczu Damiana Rysiewskiego.

Okazję do zdobycia kolejnych punktów, bydgoscy piłkarze będą mieli już w najbliższą sobotę (6 maja), kiedy to na Glinkach podejmą Start Pruszcz (12:00).

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA KUJAWSKO-POMORSKA – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2022/2023 – 26 KOLEJKA – 3.05.2023 R.

NOTECIANKA PAKOŚĆ – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 3:2 (2:1)
Bramki: Kacper Mozgawa 29′, Leszek Wisz 45+1′, Mateusz Kowalski 74′ – Szymon Maziarz 12′, Damian Rysiewski 87′