Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ile kosztuje doczepianie włosów?

Dodano: 31.08.2020 | 11:54

Na zdjęciu: Na cenę przedłużania i zagęszczania włosów wpływa co najmniej kilka czynników.

Fot. pixabay.com

Rozważasz trwałe przedłużanie włosów? Sprawdź, ile zapłacisz za zabieg w zależności od metody. W artykule wyjaśnimy, od czego zależy cena przedłużania. Wskażemy także średnie stawki oraz podpowiemy… czy wyższa cena jest gwarancją lepszego efektu.

Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu przedłużania włosów, z pewnością wiesz już, że stawki proponowane przez różnych stylistów bywają skrajnie odmienne. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Czy wyższa cena jest gwarancją lepszego efektu? Czy skorzystanie z usług najtańszego fryzjera niesie za sobą ryzyko.

Średnie ceny doczepiania włosów — metoda keratynowa, na ringi, tape-on

Średnie stawki przedłużania włosów w dużym mieście wynoszą:

  • dla metody keratynowej: 900 – 2500 zł,
  • dla metody na ringi: 900 – 2200 zł,
  • dla metody kanapkowej: 1200 – 3000 zł.

Skąd takie różnice, czyli od czego zależy cena przedłużania włosów?

Na cenę przedłużania i zagęszczania włosów wpływa co najmniej kilka czynników. Najważniejsze to:

  • metoda. Obecnie najdroższą metodą przedłużania włosów jest metoda kanapkowa. Ukochana przez celebrytki, aktorki i gwiazdy ekranu zapewnia naturalne efekty i nie obciąża naturalnych pasm;
  • jakość dopinek. Stylista może wykonać zabieg przy pomocy naturalnych lub syntetycznych doczepów. Choć pierwsza opcja będzie nieco droższa, zapewni także zdecydowanie lepsze rezultaty. Naturalne włosy do złudzenia przypominają bowiem te, które nosisz na głowie. Nikt nie zorientuje się więc, że Twoja bujna fryzura nie jest dziełem natury;
  • liczba użytych doczepów. Im więcej doczepów zużyje fryzjer, tym cena zabiegu będzie wyższa;
  • renoma salonu i doświadczenie stylisty. Jak nietrudno zgadnąć, większy prestiż przekłada się na wyższe stawki. Czy gwarantuje także lepsze efekty?

Cena zabiegu a efekt

Czy wyższa cena jest gwarancją lepszego efektu? Czy wybór najtańszej opcji niesie za sobą duże ryzyko? Takie pytania często zadają sobie kobiety, rozważające przedłużanie włosów. Trudno jednak odpowiedzieć na nie jednoznacznie. Decyzję o wyborze stylisty warto podejmować przede wszystkim na podstawie rekomendacji (zwłaszcza zaufanych osób) oraz poczucia estetyki. Jeśli podobają Ci się efekty zabiegów, które wykonał fryzjer (przed podjęciem decyzji koniecznie obejrzyj przykładowe zdjęcia!), a Twoje oczekiwania są podobne — bingo. Wiele wskazuje na to, że Twój wybór będzie trafiony.

Uważaj jednak na wyraźnie zaniżone stawki. Te oznaczają zazwyczaj dwie ewentualności: brak umiejętności lub kiepskiej jakości doczepy. Efekt zabiegu wykonanego przez taką osobę może być bardzo przykrą niespodzianką.

Źródło: https://besthair.pl/

obraz_1