Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 4 • L 3
2C
Sob
2C
Nd
3C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaIle potwora jest w człowieku? Spotkanie autorskie w kinie Helios
kino helios
11.10.2017 | 12:47

Ile potwora jest w człowieku? Spotkanie autorskie w kinie Helios

Przemysław Semczuk opowie niezwykłą historię.

Na zdjęciu: W Heliosie odbędzie się spotkanie autorskie.

Fot. archiwum

13 października (piątek) o godz. 18:30 w kinie Helios Bydgoszcz odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem i autorem bestsellera „Kryptonim Frankenstein” Przemysławem Semczukiem.

Spotkanie poprzedzi premierę thrillera „Pierwszy śnieg” – adaptacji powieści norweskiego pisarza Jo Nesbo. Zarówno film, jak i książka „ Kryptonim Frenkenstein” to dwie historie o seryjnych zabójcach.

Przemysław Semczuk, autor książki „Kryptonim Frankenstein”, publicysta tygodników „Newsweek”, „Wprost” oraz magazynów „Focus Historia” i Wysokie Obcasy Extra”, opowie o pracy nad książką i przybliży historię Joachima Knychały, śląskiego „Frankensteina”, który terroryzował Śląsk w latach 1974–1982. Zaatakował kilkanaście kobiet, a pięć zamordował. Autor książki i zarazem gość wieczoru, pieczołowicie odtwarza tę historię, próbuje wniknąć w umysł mordercy, odtwarza śledztwo i pracę milicji, a zarazem barwnie opisując realia tamtych czasów.

Spotkanie autorskie poprowadzi Marcin Kowalski – najczęściej nominowany do dziennikarskiej nagrody Grand Press w historii tego wyróżnienia, prowadzi firmę medialną Markomedia.pl i jest współautorem głośnego kryminału „Tabloid”. Jego felietony „Kowalski na dobry tydzień” co poniedziałek ukazują się w portalu metropoliabydgoska.pl.

Rozmowa odbędzie się na sali kinowej, przed filmem „Pierwszy śnieg” o godzinie 18:30. Bilety do nabycia on-line lub w kasie kina.


Powiązane treści