Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Dodano: 04.10.2022 | 23:20

Na zdjęciu: Studenci, którzy zaczną zajęcia na UKW, złożyli ślubowanie.

Fot.

We wtorek (4 października) odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W swoim wystąpieniu rektor uczelni prof. Jacek Woźny podkreślał, że wspólnota akademicka została ostatnio mocno dotknięta kryzysami. Pierwszym z nich była pandemia COVID-19, drugim – sytuacja za wschodnią granicą (wojna na Ukrainie), a obecnie – kryzysem gospodarczym i inflacją, których skutki – jak mówił rektor uczelni – trudno obecnie oszacować. – Kumulacja tych czynników silnie wpłynęła na stabilne dotąd życie akademickie – dodawał prof. Woźny.

Sporo mówił także o inwestycjach prowadzonych przez uczelnię, a wśród nich prof. Woźny wskazał m.in. remont ogrodu botanicznego, remont szkoły NATO czy przebudowę budynku w kampusie przy Chodkiewicza. – Jesteśmy zauważani przez maturzystów, przyjęliśmy ok. trzech tysięcy studentów, to więcej niż w ubiegłym roku – wyliczał i podkreślił, że na uniwersytecie studiować będzie także 300 studentów z Ukrainy, co jest blisko dwukrotnym wzrostem.

Najbardziej obleganymi kierunkami były prawo, psychologia, kryminologia czy informatyka. Podczas wtorkowej uroczystości, studenci z pierwszego roku złożyli ślubowanie, podobnie jak uczestnicy studiów doktoranckich. Nie zabrakło wyróżnień i odznaczeń dla pracowników UKW, a inauguracyjny wykład „Badania polarne wczoraj i dziś. Czy jesteśmy gotowi na skutki zmian klimatu” wygłosiła prof. Danuta Szumińska.

0 0 votes
Article Rating
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments