Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Infrastruktura sportowa w Koronowie ulegnie poprawie? „Uważam, że trzeba coś z tym zrobić” – mówi burmistrz

Dodano: 01.12.2023 | 10:21

Na zdjęciu: Stadion Miejski w Koronowie lata świetności ma już za sobą

Fot. IN

Część osób z Koronowa narzeka, że w mieście brakuje infrastruktury sportowej. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski przekazał dobre informacje w sprawie remontu stadionu.

Przykładem złego stanu bazy sportowej w Koronowie jest Stadion Miejski przy ul. Klasztornej. Obiekt lata świetności ma już za sobą. Nie przyjeżdżają już tutaj takie marki jak Zagłębie Lubin, Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa, Miedź Legnica, Pogoń Szczecin. 15 lat temu koronowska Victoria ogrywała w mieście nad Brdą Raków Częstochowa. Obecnie Raków Częstochowa to aktualny mistrz Polski, a Victoria gra w najniższej lidze w Polsce (B klasa).

Zły stan techniczny stadionu

Przez ostanie lata pogorszył się także stan techniczny stadionu w Koronowie. Informowaliśmy o tym w kwietniu tego roku. Burmistrz Patryk Mikołajewski zapewniał, że na remont stadionu w Koronowie przyjdzie czas. Jednocześnie zaznaczał, że mieszkańcy oraz radni zgłaszają mu sporo innych postulatów inwestycyjnych.

Dobre informacje

O sprawę pytali także ludzie ze środowiska sportowego podczas ostatniego czatu online z mieszkańcami, który przeprowadził 30 listopada burmistrz Patryk Mikołajewski. Pytano m.in. o możliwość wybudowania wzorem innych miast tzw. balonu, czyli krytego boiska. Włodarz gminy przekazał, że w projekcie budżetu na 2024 rok wprowadzono zadanie inwestycyjne polegające na rewitalizacji stadionu w Koronowie.

Jednocześnie Patryk Mikołajewski poinformował, że liczy na wsparcie osób ze środowiska sportowego w tym zakresie. Włodarz zgadza się, że obiekt sportowy przy ul. Klasztornej jest w złym stanie. – Uważam, że trzeba coś z tym zrobić – zadeklarował Mikołajewski. – W budżecie na 2024 rok mamy zapisane pieniądze, mam nadzieję, że radni przyjmą ten budżet. Wówczas spotkamy się i wspólnie dojdziemy do ładu – dodał.

Petycja w sprawie siłowni dla kobiet

Parę lat temu były plany wybudowania infrastruktury sportowej na osiedlu Tuszyny w Koronowie. Inwestorem miał być podmiot zewnętrzny. Plany te jednak nie zostały do dzisiaj zrealizowane. Mieszkańcom pozostaje hala sportowo-widowiskowa przy ul. Wąskotorowej. Ostatnio na ręce burmistrza wpłynęła nawet petycja w sprawie utworzenia i otwarcia siłowni dla kobiet w Koronowie. Osoby, które złożyły petycję twierdzą, że w Koronowie nie ma zajęć sportowych, basenu, a kobiety są pominiętą grupą społeczną w kontekście posiadania miejsca propagującego zdrowy tryb życia i aktywność sportową.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
6 miesięcy temu

O!

Natalia
Natalia
3 miesięcy temu

Czekamy na Tuszyny!