Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Inspekcja Transportu Drogowego z nowymi pojazdami. Niebawem będą kolejne [ZDJĘCIA]

Dodano: 06.11.2022 | 09:05

Na zdjęciu: Na wyposażenie jednostek Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego trafiły dwa nowe auta renault master.

Fot.

Dwa nowe samochody trafiły na wyposażenie Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. To nie koniec, bo w kolejnych latach inspekcja zyska kolejne pojazdy.

Podczas uroczystości, jaka miała miejsce w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył kluczyki do pojazdów wojewódzkiemu inspektorowi transportu drogowego Marcinowi Mroczkowskiemu. Na wyposażenie floty WITD trafiły dwa nowe auta renault master.

– Są to bardzo nowoczesne auta, te zakupy wynikają z nowego obowiązku, jaki ma inspekcja transportu drogowego – mówi wojewoda Bogdanowicz. Wartość zakupu pojazdów to 730 tysięcy złotych, a samochody póki co trafią na wyposażenie jednostek WITD na terenie Włocławka i Inowrocławia. Teraz funkcjonariusze WITD, będą także kontrolować pojazdy o masie od 2,5 do 3,5 tony. Inspektor Mroczkowski nie ukrywa, że nowe pojazdy będą bardzo potrzebne. – Mamy bardzo dużo nowych zadań, które wynikają z wdrożenia unijnych przepisów dotyczących transportu drogowego – mówi i wyjaśnia, że te zmiany będą polegały na tym, że WITD otrzymała kompetencje do kontrolowania pojazdów mniejszych, tj. o masie od 2,5 do 3,5 tony w międzynarodowym transporcie. – To jest bardzo duża grupa pojazdów, stąd konieczność doposażenia osobowego i sprzętowego – dodaje insp. Mroczkowski. Pojazdy, jakie trafiły do inspekcji, posiadają nowoczesny system zdalnej kontroli tachografów. – Ten sprzęt pozwala nam na typowanie do kontroli tylko tych pojazdów, których kierowcy dopuszczają się naruszeń przepisów dotyczących czasu pracy czy stosowania urządzeń rejestrujących – podkreśla.

Oprócz nowych pojazdów, Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego od początku 2023 roku będzie miała także w swoich szeregach kolejnych funkcjonariuszy. W grudniu skończą oni sześciomiesięczny specjalistyczny kurs i zdadzą państwowy egzamin. Program doposażenia w nowy sprzęt Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego – jak tłumaczy nam insp. Marcin Mroczkowski – jest rozłożony na lata 2022 – 2024. – W tym roku mamy sześciu inspektorów i dwa pojazdy, w przyszłym – czterech inspektorów i dwa pojazdy oraz w 2024 roku kolejnych dwóch inspektorów i jeden pojazd – precyzuje.

Insp. Mroczkowski zapewnia, że wkrótce nowe pojazdy trafią na wyposażenie zarówno jednostki w Bydgoszczy, jak i terenowych jednostek WITD. Być może taki pojazd do WITD Bydgoszcz trafi w przyszłym roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

od 2,5 do 3,5 tony , oj będą mandaty , będzie zastrzyk pieniędzy dla państwa 😉

ps. kiedy rząd przywróci do służby ORMO ? 😉