Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoInspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych ma nowego szefa. Na uroczystość do Bydgoszczy przyjechał minister obrony [ZDJĘCIA]
01.07.2019 | 21:43

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych ma nowego szefa. Na uroczystość do Bydgoszczy przyjechał minister obrony [ZDJĘCIA]

Uroczystość odbyła się w poniedziałek na terenie jednostki, która swoją siedzibę ma w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Gen. dyw. Dariusz Ryczkowski (z prawej) został nowym szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Dotychczasowy - gen. bryg. Dariusz Łukowski będzie zastępcą szefa Sztabu Generalnego WP. W poniedziałkowej uroczystości zmiany dowódcy w bydgoskiej jednostce udział wziął szef MON Mariusz Błaszczak (w środku).

Fot. Szymon Fiałkowski

Początek okresu wakacyjnego obfituje w zmiany w jednostkach wojskowych, które swoje siedziby mają w Bydgoszczy. W poniedziałek, takowa miała miejsce w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych.

Czas zmian w jednostkach rozpoczął się przed dwoma tygodniami. Wówczas doszło do niej w Grupie Integracyjnej Sił NATO, która ma swoją bazę w Bydgoszczy. Dotychczasowego dowódcę jednostki płk Artura Bogowicza zastąpił ppłk Sławomir Walenczykowski.

W poniedziałek do zmiany szefa doszło w mającym swoją siedzibę w Bydgoszczy Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych. Na czele jednostki stał gen. dywizji Dariusz Łukowski, ale on od przyszłego tygodnia będzie zastępcą Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego (szef sztabu gen. Rajmund Andrzejczak również przyjechał na poniedziałkową uroczystość), stąd decyzja o odwołaniu go z zajmowanego stanowiska. Jego następcą został gen. bryg. Dariusz Ryczkowski – to dotychczasowy dyrektor departamentu infrastruktury Ministerstwa Obrony Narodowej.

Na uroczystość do Bydgoszczy przyjechał szef resortu obrony Mariusz Błaszczak.

Obaj panowie generałowie są doświadczonymi żołnierzami, wykazują się profesjonalizmem w swojej służbie

– mówił w krótkim przemówieniu. Dodawał, że zależy mu na tym, aby logistyka w wojsku była prowadzona na dobrym i wysokim poziomie. Minister Błaszczak mówił dalej, że jednym z zadań, jakimi zająć ma się nowy dowódca inspektoratu będzie kwestia związana z wojskowymi nieruchomościami. – To szczególnie ważne w kontekście umowy z USA, jaką w czerwcu podpisali prezydenci Polski Andrzej Duda i USA Donald Trump, stanowi ona o wzmocnieniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Aby ten proces mógł nastąpić, konieczne jest wzmocnienie infrastruktury – zaznaczał Błaszczak i przyznawał, że za czasów poprzednich rządów wyzbywano się takowych nieruchomości. – My je pozyskujemy i odbudowujemy – dodawał szef MON i nadmieniał, że wojsko musi być liczniejsze.

– Mam pełną świadomość wyzwań, jakie przede mną stoją – nie ukrywał nowy szef jednostki. Gen. Ryczkowski mówił, że taka nominacja jest kredytem, a każdy taki musi zostać spłacony. Gen. Łukowski pozytywnie oceniał swoją trzyletnią pracę w bydgoskiej jednostce, ale na swoim nowym stanowisku będzie z nią dalej współpracował, bowiem w obszarze jego kompetencji znajdować się będą tematy związane z logistyką.

Kolejna zmiana w jednostce wojskowej, która ma swoją siedzibę w Bydgoszczy już w przyszłym tygodniu. Ta będzie miała miejsce w bazie JFTC. Po trzech latach, z funkcji dowódcy ustępuje gen. Wilhelm Grun, którego ma zastąpić polski dowódca. Jego nazwisko na razie nie zostało ujawnione.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tomski
tomski
2 lat temu

Szanowni redaktorzy dla wiarygodności :
– nie dowódcą tylko szefem
– Ryczkowski – gen. brygady
– Łukowski – gen. dywizji
Dla żołnierzy ma to kolosalne znaczenie.
I jeszcze jedno nie jednostka tylko instytucja zarządzająca całą logistyką w Siłach Zbrojnych RP.
Pozdrawiam

Nemo
Nemo
2 lat temu

jakoś kompetencja niespecjalnie idzie w parze z ostatnimi nominacjami w kraju, a słowo kompetencja traci znaczenie i sens . Kompetencja jest na poziomie podobnym do kompetencji redaktorów, którym „nie robi” czy generał brygady, czy dywizji, czy zielony, czy żółty, jakiś tam jest coś tam się skrobnie a czy ma to wartość i jest rzetelne to już mniej istotne. Coraz więcej takich byle jakich teskstów wszędzie, byle jakość coraz powszechniejsza, byle coś klepnąć, byle było, a czy sensownie, kogo to interesuje, liczy się tekst że jest i ilość kliknięć 😉

Powiązane treści