Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 5 • L 2
11C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeInstalacja dla zakochanych nad Brdą wciąż w folii. Dlaczego? Ratusz odpowiada
06.10.2021 | 12:22

Instalacja dla zakochanych nad Brdą wciąż w folii. Dlaczego? Ratusz odpowiada

Na zdjęciu: Nowa instalacja na kłódki zakochanych stanęła na skwerze między Grodzką a Bernardyńską.

Fot. Szymon Fiałkowski

Postawiona w sierpniu instalacja „Kadr na miłość”, na której mają być zawieszane kłódki zakochanych do tej pory nie została odsłonięta. Urząd miasta wyjaśnia, że prace przy niej jeszcze się nie zakończyły – oficjalna prezentacja ma nastąpić w listopadzie.

Nowa atrakcja dla zakochanych, zlokalizowana na skwerze przy ulicach Grodzkiej i Bernardyńskiej ma zastąpić dotychczasowe miejsca zawieszania symboli miłości – czyli bariery na kładkach prowadzących na Wyspę Młyńską. Wybór nieco zapomnianego miejsca nie był przypadkowy. Specjaliści z rady do spraw estetyki chcieli w ten sposób ożywić kolejny zakątek centrum miasta.
Projekt instalacji „Kadr na miłość” wykonali studenci UTP (obecnie Politechniki Bydgoskiej) Justyna Wójcik i Paweł Przybyła. Składa się ona z czterech ciemnych elementów, wzorowanych na bydgoskich spichrzach. Pozornie wydają się one osobne, ale pod odpowiednim kątem widzenia będą tworzyć spójną całość, w którą wpisane będą serca. Pomysł bydgoskich studentów uwzględnia również dodatkową funkcję, czyli tworzenie naturalnych kadrów zwracających uwagę na piękno panoramy bydgoskiej. Dzięki temu instalacja ma być idealnym elementem zdjęć zakochanych par.

Prace nad nową atrakcją Bydgoszczy zaczęły się wiosną. Najpierw wykonano nowe ścieżki z nawierzchni mineralnej, a na początku sierpnia postawiono stalową konstrukcję instalacji na kłódki. Od tego czasu jest ona jednak zafoliowana. Kiedy nastąpi jej odsłonięcie? Rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy Marta Stachowiak zapewnia, że inwestycja nie ma opóźnienia – planowany termin jej zakończenia nie uległ zmianie i jest określony na 29 października.

Instalacja jest zafoliowana po to, by utrzymać ją w nienaruszonym stanie do momentu zakończenia robót i przekazania do eksploatacji. Do zamontowania zostały jeszcze m.in. ławki oraz wykonanie nasadzeń roślin, których ze względu na wymagania pogodowe nie można było posadzić wcześniej – wyjaśnia Stachowiak. Po zakończeniu czynności odbiorowych ratusz planuje oficjalną prezentację instalacji – ma ona nastąpić na początku listopada.

Warto dodać, że na skwerze zaplanowano nasadzenie takich roślin jak wierzba energetyczna o wysokości około trzech metrów, a także m.in. kalin, budlei, azalii, hortensji czy róż. Koszt postawienia „Kadru na miłość” i pozostałych prac sięga prawie pół miliona złotych.

Więcej: Nowa instalacja dla zakochanych stanęła nad Brdą. Będzie można tam zawiesić kłódkę [ZDJĘCIA]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
17 dni temu

Widać nie ma na co pieniędzy wydawać szok

Powiązane treści