Bydgoszcz
1C
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 2 • L 0
4C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
5C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeInternauci wybrali nazwę dla nowego bydgoskiego lodowiska. Torbydu nie będzie
lodowisko główne
28.08.2017 | 13:27

Internauci wybrali nazwę dla nowego bydgoskiego lodowiska. Torbydu nie będzie

Głosowanie zakończyło się w piątek, urząd miasta o jego wynikach poinformował we wczesne poniedziałkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Wizualizacja bydgoskiego lodowiska powstającego na Babiej Wsi.

Fot. TBi Architekci

Kryształowa Arena – taką nazwę będzie nosiło nowe lodowisko powstające na Babiej Wsi w rejonie hal Łuczniczka oraz Artego Arena. Wyboru dokonali w głosowaniu na portalu społecznościowym Facebook internauci.

Wspomniana Kryształowa Arena zebrała najwięcej, bo ponad 1200 głosów (to jednak stan na poniedziałek; dokładnych wyników ratusz nie podał, a głosowanie zakończyło się już w miniony piątek), której po piętach deptała mocno Tafla (także ponad tysiąc wskazań). Pozostałych trzynaście propozycji (m.in. Torbyd, Nowy Torbyd, Lodowisko przy Brdzie, Ice Arena Bydgoszcz, Park Lodowy Bydgoszcz) zyskało mniejsze poparcie – największe: Arctic Arena (ok. 700 głosów). Jak przekazała oficjalna strona miasta, łącznie oddano niemal trzy tysiące głosów.

W finałowym głosowaniu, które trwało w dniach 18-25 sierpnia, znalazło się piętnaście z ponad 600 propozycji złożonych przez mieszkańców.


Powiązane treści