Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Internetowy oszust złapany. Najpierw zdobył zaufanie, a później zabrał oszczędności

Dodano: 02.08.2023 | 12:00

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 30-letniego oszusta matrymonialnego.

Fot. Szymon Fiałkowski

30-letni mieszkaniec gminy Mogilno został złapany przez policjantów z wydziału kryminalnego za oszustwa internetowe. Mężczyzna dopuścił się wyłudzenia ponad 90 tysięcy złotych od jednej z mieszkanek powiatu.

Korzystając z mediów społecznościowych, sprawca podawał fałszywe dane i pierwszy nawiązał kontakt z poszkodowana kobietą. Pod przykrywką problemów finansowych  prosił ją o pożyczkę pieniędzy, które obiecywał szybko oddać. Kobieta przekazywała oszustowi oszczędności za pomocą przelewów i kodów BLIK.

– Oszustwa internetowe są częstym zjawiskiem w ostatnim czasie. Przestępcy posuwają się do różnych metod, żeby wzbogacić się kosztem innych – mówi podkom. Tomasz Bartecki, oficer prasowy KPP w Mogilnie.

Sprawa została zgłoszona w grudniu 2022 roku. Policjanci przez wiele miesięcy prowadzonego śledztwa zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mu 20 zarzutów w tej sprawie.

Mężczyzna w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności również w związku oszustwami. Działał więc w  warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwa obecnie grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments