Bydgoszcz
8C
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 8 • L 7
7C
Wt
8C
Sr
9C
Czw
7C
Pt
1C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaMOTORYZACJAInwestowanie w klasyczne samochody sposobem na dochód?
2659-6e570a3e85419e23d0ad9ab211a7be030d3b4787e7793c44852f39b8b9d3fcea
23.01.2019 | 18:41

Inwestowanie w klasyczne samochody sposobem na dochód?

Na zdjęciu:

Fot.

Kupowanie klasycznych samochodów coraz częściej traktowane jest przez Polaków jako sposób na lokowanie pieniędzy. Wiele osób decyduje się na zakup nawet zniszczonego samochodu, by następnie samodzielnie go odnowić i sprzedać po wyższej cenie. Jest to doskonały sposób zarówno na wzbogacenie się, jak i wprowadzenie w swoje życie nowej pasji. Co warto wiedzieć o rynku samochodów klasycznych?

Polacy wiedzą, w co inwestować

W Polsce coraz więcej osób zdobywa status milionera. Powoli bogacimy się, co bezpośrednio przekłada się na popyt na dobra luksusowe, takie jak dzieła sztuki, kamienie szlachetne, nieruchomości i wspomniane samochody klasyczne. Za auto klasyczne uznaje się to, które ma co najmniej 30 lat. Warto zauważyć, że rynek pojazdów zachowuje się specyficznie. Obok prawa popytu odmiennie prezentuje się podaż, która jest ograniczona do ilości samochodów wyprodukowanych w przeszłości. Ilość ta jest niezmienna, dlatego wzrost cen zakupionych klasycznych pojazdów jest niemal gwarantem. Wiele osób wykorzystuje ten fakt kupując, a po pewnym czasie sprzedając drożej konkretne pojazdy.  Znawcy samochodów klasycznych jednoznacznie przystają przy twierdzeniu, że kupno odpowiedniego modelu może przynieść nawet 20% zwrotu w skali roku!

Jakie klasyczne modele nas przyciągają?

Kolekcjonerzy doceniają specyficzne modele, wśród których warto wyróżnić BMW M1, Bugatti EB110, Porsche 959, Lamborghini Miura czy Ferrari F40. Polacy szczególnie chętnie wybierają PRL-owe antyki. Według przeprowadzanych ankiet za najważniejszy aspekt zakupu klasyka zgodnie uważamy trudny dostęp i unikatowość poszczególnych modeli pojazdów. Rzadkie dobro jest dla nas znacznie bardziej atrakcyjne. Rynek samochodów klasycznych rośnie nie tylko w Polsce, ale również w wielu europejskich państwach. Ceny, za jakie sprzedawane są niektóre modele, potrafią wywołać niemałe zmieszanie. Przykładowo w 2018 roku za Ferrari 250 GTO z 1962 roku zapłacono 48 405 000 $. Nic dziwnego, był to trzeci egzemplarz spośród powstałych 36. Dodatkowo w czasach swojej świetności zdobył aż 15 złotych medali w wyścigach samochodów sportowych. Za granicą powszechne stają się również ubezpieczenia samochodów klasycznych jak te oferowane na stronie  https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/.

Klasyczne samochody zachwycają nas swoim pięknem i unikatowością. Ich ograniczona ilość dostępna na rynku sprawia, że ceny poszczególnych modeli mogą stanowić wielokrotność pierwotnej ceny. Zakup klasycznego pojazdu jest inwestycją, nad którą warto się zastanowić!


Podobne wpisy

Powiązane treści