Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaInwestycja UKW na Wyżynach postępuje. Koniec prac w 2021 roku [ZDJĘCIA]
07.11.2020 bydgoszcz budowa centrum pomocy psychologicznej fot. filip kowalkowski
03.12.2020 | 10:35

Inwestycja UKW na Wyżynach postępuje. Koniec prac w 2021 roku [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Zakończenie prac w obiekcie przy ulicy Staffa planowane jest na wiosnę 2021 roku.

Fot. Filip Kowalkowski dla K-PUM

Uniwersyteckie Centrum Psychologiczne, Centrum Komunikacji Klinicznej i Centrum Telemedycyny – to oddziały, które będą funkcjonować w Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – nowym budynku powstającym dzięki środkom unijnym przy Wydziale Psychologii UKW na bydgoskich Wyżynach.

Trzykondygnacyjny obiekt powstaje od kwietnia tego roku przy ulicy Staffa w Bydgoszczy. Nowoczesny gmach o powierzchni ponad 1,7 tysięcy metrów kwadratowych został połączony z istniejącym budynkiem Wydziału Psychologii UKW parterowym łącznikiem. Wewnątrz znajdą się sale, gabinety i laboratoria do diagnozy, terapii i obserwacji dzieci oraz ich rodzin, sale wspomagania rozwoju i terapii grupowej. Wśród nich znajdą się m.in. wyposażone w specjalistyczny sprzęt sale do integracji sensorycznej, do pracy z dziećmi w poszczególnych grupach wiekowych i doświadczania świata, gabinety psychologiczne, gabinety muzyczny i terapii rodzinnej oraz laboratorium badań psychosomatycznych i pokój badań nad snem.

Zakończenie prac budowlanych, które prowadzi wyłonione w konkursie bydgoskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD Przemysłówka sp. z o.o., planowane jest wiosną przyszłego roku. Jednocześnie z pracami wykończeniowymi sale będą wyposażane w nowoczesną aparaturę. W ramach projektu zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku. Oprócz działalności dydaktycznej i naukowej w centrum prowadzona będzie również działalność komercyjna. Nowy obiekt pozwoli na poszerzenie oferty usług psychologicznych świadczonych przez Akademickie Centrum Pomocy Psychologicznej.


CZYTAJ WIĘCEJ O ROZBUDOWIE BUDYNKÓW UKW NA WYŻYNACH


Wartość inwestycji to blisko 16 milionów złotych, z czego ponad 11 milionów stanowi dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści