Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolosalny ładunek na pojeździe jadącym przez Bydgoszcz. Do akcji wkroczyła ITD

Dodano: 25.07.2023 | 13:39

Na zdjęciu: Inspektorzy wstrzymali przejazd do momentu wyznaczenia przez zarządców dróg bezpiecznej trasy przejazdu.

Fot. ITD

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała ważący ponad 71 ton pojazd, który poruszał się ulicami Bydgoszczy. Przypomnijmy, że dopuszczalna masa całkowita wynosi 40 ton.

Wczoraj (24 lipca) we wczesnych godzinach rannych inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli 8-osiowy pojazd członowy, który poruszał się ulicami Bydgoszczy. Transportowano nim maszynę budowlaną – tzw. palownicę.

Przypuszczając, że zestaw może być nienormatywny, inspektorzy skierowali go na punkt kontrolny przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie wykonano jego ważenia. Urządzenie pomiarowe potwierdziło przypuszczenia inspektorów. Zespół pojazdów z ładunkiem ważyły 71,35 ton, czyli o ponad 31 ton więcej niż jego 40-tonowa dopuszczalna masa całkowita oraz o ponad 11 ton więcej niż posiadane przez przewoźnika zezwolenie – informuje ITD.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Miał być termin, na razie jest zagadka. Co z otwarciem Hali Targowej?


Inspektorzy dodają, że naciski wszystkich pięciu osi naczepy, na której znajdowała się palownica, również były przekroczone. Kierowca okazał do kontroli zezwolenie kategorii IV uprawniającej do przejazdu pojazdu nienormatywnego o masie całkowitej nieprzekraczającej 60 ton oraz naciskach osi mieszczących się w wartościach dopuszczalnych, ale jak podkreśla ITD taki pojazd powinien poruszać się na podstawie zezwolenia kategorii V z wyznaczoną w nim przez zarządców dróg trasą przejazdu. Takiego zezwolenia nie było – podobnie jak pojazdu pilotującego, który w tym przypadku również był wymagany.

Inspektorzy wstrzymali przejazd do momentu wyznaczenia przez zarządców dróg bezpiecznej trasy przejazdu. Do tego czasu pojazdy z ładunkiem trafiły na parking strzeżony, a wobec przewoźnika toczy się postępowanie o nałożenie kary pieniężnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
4 miesięcy temu

Ile ten nienormatywny pojazd się najeździł żeby się zważyć i na parking i niepotrzebnie naniszczył dróg tak tylko żeby urzędnicy mogli się wykazać a po załatwieniu papierkologi nie odchudzi się i tak pojedzie do celu.