Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

ITD reaguje na apel mieszkańców Przyłęk. Przeprowadzono kontrolę ciężarówek

Dodano: 07.04.2022 | 13:02

Na zdjęciu: We wtorek, 5 kwietnia Inspekcja Transportu Drogowego prowadziła działania na terenie Przyłęk.

Fot. WITD

We wtorek, 5 kwietnia bydgoscy inspektorzy transportu drogowego prowadzili kontrole w Przyłękach. Działania to efekt apeli mieszkańców.

Na terenie miejscowości Przyłęki obowiązuje zakaz poruszania się ciężarówek dłuższych niż 12 metrów. Był on jednak notorycznie łamany, co wywołało reakcje mieszkańców. Skierowali oni skargi do Inspekcji Transportu Drogowego – bydgoscy inspektorzy zareagowali na apel i postanowili skontrolować pojazdy poruszające się po podbydgoskiej miejscowości.

Podczas wtorkowych (5 kwietnia) działań, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli m.in. pojazd członowy, którym wykonywano przewóz piasku. – Kontrola zapisów tachografu wykazała, iż wykresówka znajdująca się w urządzeniu rejestrującym została tam włożona w styczniu tego roku i od tego czasu nie była wymieniana. Tak długie użytkowanie jednej wykresówki spowodowało, że rysiki tachografu ją uszkodziły, powodując rozdzielenie na dwie części – podają inspektorzy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Groźne potrącenie 11-latka w Zielonce. Czy droga serwisowa S10 powinna być zmodernizowana?

Jak się okazało, kierowcą pojazdu był sam przedsiębiorca. Ten przekonywał, że od momentu zakupu pojazdu na początku tego roku miał świadomość o usterce tachografu, zatem nie wkładał do niego wykresówek. – Wobec wykonawcy przewozu za stwierdzoną nieprawidłowość zostało wszczęte postępowanie administracyjne – informuje ITD.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments