Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 21 • L 19
21C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleJadąc samochodem spowodowała wypadek. Potem… pijana odprowadziła dzieci do szkoły!
14-10-2019_ wypadek Brześć Kujawski - KMP Włocławek-1
15.10.2019 | 18:30

Jadąc samochodem spowodowała wypadek. Potem… pijana odprowadziła dzieci do szkoły!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano - informują policjanci.

Na zdjęciu: Do zderzenia aut doszło w centrum Brześcia Kujawskiego.

Fot. KMP Włocławek

Trzy zarzuty usłyszała podczas wtorkowego przesłuchania 31-latka, która wsiadła za kółko pijana i spowodowała zderzenie z innym samochodem.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek rano w centrum Brześcia Kujawskiego. – Włocławscy policjanci zostali zawiadomieni o zderzeniu dwóch pojazdów marki opel – relacjonuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Jak się okazało, jednym z pojazdów poruszała się kobieta z dwójką dzieci, a w drugim młody mężczyzna.

Policjanci po przesłuchaniu świadków na miejscu zdarzenia dowiedzieli się, że kobieta wraz z dziećmi oddaliła się z miejsca wypadku i pieszo zabrała je na zajęcia do szkoły. Funkcjonariuszom w wyjaśnieniu przyczyn zderzenia dwóch aut pomogło nagranie z kamer monitoringu pobliskiego sklepu. – Na jego podstawie policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest 31-letnia mieszkanka gminy Brześć Kujawski – dodaje st. sierż. Szefler-Ciupińska i precyzuje, że kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem 18-letniemu mężczyźnie, a prawidłowo poruszający się opel po uderzeniu w auto, następnie uderzył w elewację pobliskiego budynku.

31-latkę odnalazł drugi patrol policji. Kobieta przyznała, że nie chciała aby dzieci spóźniły się do szkoły i dlatego poszła z nimi pieszo. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latka miała we krwi w momencie zdarzenia blisko dwa promile alkoholu. Do dwójki dzieci w wieku 4 i 7 lat, wezwano zespół ratownictwa medycznego, a opiekę nad dziećmi następnie przejął ich ojciec. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a następnie trafiła ona do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu, dzisiaj usłyszała zarzuty. – Mieszkanka gminy Brześć Kujawski będzie się przed sądem tłumaczyła z kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji, dodatkowo odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, mając obowiązek opieki nad nimi – mówi st. sierż Anita Szefler-Ciupińska i precyzuje, że za te czyny grozić może 31-latce nawet do pięciu lat więzienia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści