Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kamienica Savoya już w rękach nowego właściciela. Miasto otrzymało część zapłaty

Dodano: 01.07.2022 | 13:16

Na zdjęciu: Charakterystyczna kamienica z 1912 roku jest już w rękach nowego właściciela - Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu przejęła od miasta kamienicę przy ulicy Jagiellońskiej 2, w której przez kilkadziesiąt lat funkcjonował kultowy klub Savoy. Łączna cena operacji to ponad 11 milionów złotych 

Zabytkowy gmach w samym centrum Bydgoszczy od kilku lat był wystawiany przez miasto albo na sprzedaż, albo w celu wydzierżawienia. Nie udało się jednak znaleźć chętnego na przejęcie budynku, w którym przez lata mieścił się słynny „Savoy”. Pod koniec 2021 roku znalazł się jednak chętny na jego nabycie – Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, która ma swoją siedzibę w sąsiedniej kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej 4. Chęć nabycia budynku po Savoyu motywowała poszerzeniem bazy dydaktycznej.


CZYTAJ TAKŻE: Otwarto samoobsługowy lokal z piwem! To pierwsze takie miejsce w Bydgoszczy


Radni miasta zgodzili się na to, aby Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu nabyła budynek za 11,4 miliona złotych, lecz kwota ta została rozłożona na dziesięć rat. Wszelkie formalności miały zostać dopełnione do końca kwietnia, lecz jak informował „Express Bydgoski” termin podpisania umowy przedłużono do września, gdyż uczelnia miała zweryfikować uwarunkowania techniczne.

Jak wygląda sytuacja po dwóch miesiącach? Jak się dowiedzieliśmy, umowa została podpisana i Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu jest już formalnie właścicielem obiektu. – Budynek został wczoraj (30 czerwca) wydany nabywcy. Nie wnosił on o zmianę ceny – informuje Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. Warto dodać, że w ostatnich dniach w obrębie budynku prowadzono m.in. prace wodociągowe.

Nowy właściciel kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej 2 wpłacił już miastu dwie raty za zakup budynku – łącznie miasto otrzymało już 2,2 miliona złotych.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomi
Tomi
2 lat temu

Oj to Bruski będzie miał na wakacje

K.Ziutek
K.Ziutek
2 lat temu

I tak sprawa brzydko pachnie.

jacek
jacek
4 miesięcy temu

Kamienica Pfefferkorna, a nie Savoya !!!