Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJak będzie nazywało się bydgoskie lodowisko? Ratusz czeka na propozycje
lodowisko Bydgoszcz
09.08.2017 | 16:28

Jak będzie nazywało się bydgoskie lodowisko? Ratusz czeka na propozycje

Nazwy dla nowego obiektu sportowego będzie można proponować już od najbliższego czwartku, 10 sierpnia.

Na zdjęciu: Tak ma prezentować się nowe lodowisko, które powstaje na Babiej Wsi tuż przy brzegu Brdy.

Fot. TBi Architekci / wizualizacja

Od najbliższego czwartku do przyszłej środy (10-16 sierpnia) urząd miasta będzie zbierał propozycje nazwy dla nowego lodowiska powstającego w sąsiedztwie Artego Areny oraz hali Łuczniczka na Babiej Wsi.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Zawisza zyska nową halę lekkoatletyczną. Jest projekt! [WIZUALIZACJE]

Konkurs będzie odbywał się za pośrednictwem specjalnego formularza, który od 10 sierpnia zostanie uruchomiony na stronie internetowej miasta. Tam też dostępny będzie pełny regulamin zabawy. W pierwszym etapie zbierane będą kandydatury, które następnie zostaną poddane pod głosowanie.

Osoba, która wskaże zwycięską nazwę, otrzyma w nagrodę voucher o wartości 1000 złotych na zakup sprzętu sportowego, na przykład łyżew dla całej rodziny. „Niewątpliwie wartością dodaną dla zwycięzcy będzie sam fakt, że jest się autorem nazwy interesującego architektonicznie i z pewnością cieszącego się duża popularnością, długo oczekiwanego przez bydgoszczan obiektu sportowo-rekreacyjnego” – twierdzą miejscy urzędnicy.

Obiekt powstający przy ulicy Toruńskiej ma być gotowy w ciągu kilku miesięcy. Jego koszt to 23 miliony złotych. Zastąpi zamknięty w 2004 roku Torbyd, który funkcjonował od końca lat 50. w kwartale pomiędzy ulicami: Chopina, Moniuszki i Ogińskiego.


Powiązane treści