Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -3 • L -4
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleJak kraść to miliony, choćby w jednozłotówkach. Nietypowa historia włamań na… myjniach
zatrzymanie_zlodzieja_kradzieze_myjnie_samochodowe_KMPWloclawek
23.12.2020 | 14:59

Jak kraść to miliony, choćby w jednozłotówkach. Nietypowa historia włamań na… myjniach

Na zdjęciu: Włamywacze "specjalizujący się" w kradzieżach pieniędzy z kasetek myjni samochodowych wpadli po kontroli drogowej u jednego z nich.

Fot. KMP Włocławek

W ostatnią sobotnią noc funkcjonariusze z Włocławka przeprowadzili rutynową kontrolę samochodu osobowego marki BMW. I przy okazji wyjaśnili sprawę kilkunastu kradzieży na myjniach samoobsługowych na terenie miasta i powiatu.

Nietypowy splot zdarzeń rozpoczął się właśnie od wspomnianej kontroli. Funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna, którego zatrzymali, zachowuje się nerwowo. – Podczas sprawdzania pojazdu wyszło na jaw, że powodem jest woreczek z białą substancją, który posiadał kierowca – mówi st. sierż. Tomasz Tomaszewski z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Proszek okazał się amfetaminą. I to za jej posiadanie 28-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Ale podczas kontroli uwagę policjantów zwróciła jeszcze jedna rzecz – kartonik wypełniony monetami o nominale jednego i dwóch złotych. Udało im się połączyć go z informacjami o notorycznych włamaniach do kasetek z monetami umieszczonych w urządzeniach myjni samoobsługowych na terenie Włocławka i okolic. Wszystkie miały miejsce w grudniu.

W ten sposób śledczy wpadli na ślad grupy mężczyzn, który dokonywali tych przestępstw. Oprócz 28-latka byli to: jego rówieśnik oraz starszy o jedenaście lat kompan. Policja nie podała, jaka kwota padła ostatecznie ich łupem. Wszyscy zostali już zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Policjantom udało się ustalić, że każdy z nich brał udział przy kilkunastu włamaniach do kasetek myjni.

Jako że wszyscy włamywacze działali w warunkach recydywy, grozi im kara do 15 lat więzienia. Policjanci wskazują też, że lista zarzutów może się wydłużyć. Mieszkańcy województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego mogli działać bowiem również na terenie innych miejscowości w regionie bądź w województwach ościennych.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści