Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 18 • L 18
22C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
23C
Nd
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJak powstał ranking 100 wpływowych?
Bydgoszcz i rzeka
16.10.2015 | 23:00

Jak powstał ranking 100 wpływowych?

Pytanie o swoją prywatną „listę wpływowych” usłyszało kilkaset osób: radni (wszelkich opcji politycznych i z różnych miast metropolii), pracownicy urzędów miast i gmin...

Na zdjęciu: Bydgoszcz - stolica metropolii

Fot. Maciej Grabowski

Opublikowany na łamach portalu www.metropoliabydgoska.pl ranking 100 najbardziej wpływowych mieszkańców obszaru, który swoim zasięgiem w dużym stopniu pokrywa się z granicami byłego województwa bydgoskiego, to pierwsze tego typu zestawienie przygotowane przez lokalne media.

Cel, który wyznaczył sobie zespół redakcyjny był prosty – zebrać na jednej liście szerokie grono osób, które swoimi decyzjami, sukcesami, słowami czy też najogólniej rzecz ujmując zachowaniem, wpływają na rozwój zachodniej części województwa. Część ankietowanych, a każdy miał prawo wskazać maksymalnie 10 osób,  zwracała szczególną uwagę na wpływ danych osób na rozwój rynku pracy – stąd wiele nominacji dla przedstawicieli świata biznesu, jeszcze inni doceniali wagę inwestycji infrastrukturalnych – nominacje głównie dla samorządowców, czy też ustawodawcze – głosy dla posłów i radnych. Najmniejsze znaczenie dla pytanych zdawała się mieć szeroko pojęta promocja – niewiele głosów otrzymali bowiem sportowcy i przedstawiciele świata kultury. Osobną grupę stanowili ankietowani, którzy wpływowość rozumieli w sposób dosłowny – rozpoznawalność, koneksje, posiadanie tzw. „otwartych” drzwi do wielu firm i instytucji.

Odpowiedzi na pytanie o swoją prywatną „listę wpływowych” usłyszało kilkaset osób: radni (wszelkich opcji politycznych i z różnych miast metropolii), pracownicy urzędów miast i gmin, posłowie, przedstawiciele świata kultury, sportu i nauki (z każdej z bydgoskich uczelni), lekarze, architekci, właściciele firm oraz kadra zarządzająca największych przedsiębiorstw w regionie. Odpowiedzi odesłało nam ponad 350 osób. To na ich podstawie – jeden głos to jeden punkt – opracowane zostało powyższe zestawienie.

Powiązane treści