Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak przebiegają prace na obwodnicy Bydgoszczy? Mamy nią pojechać jeszcze w tym roku

Dodano: 01.08.2020 | 10:09

Na zdjęciu: Węzeł Bydgoszcz Zachód w miejscowości Pawłówek to obecnie jeden z największych placów budowy w regionie.

Fot. GDDKiA

Jeszcze w tym roku ma być przejezdny odcinek obwodnicy Bydgoszczy między węzłami Opławiec i Błonie.

Na zachodniej części obwodnicy najbardziej zaawansowane prace są prowadzone pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec  i Bydgoszcz Zachód. Gotowe są tam obie betonowe jezdnie. Trwa jeszcze budowa Miejsc Obsługi Podróżnych oraz prace wykończeniowe.

Wybudowano także nowe obiekty inżynierskie dla ruchu lokalnego. Wiadukty w ciągu dróg gminnych i powiatowych powstały między innymi w Szczutkach i Osówcu, gdzie na terenach leśnych powstało też przejście dla zwierząt nad drogą.

Trwają prace na węźle Bydgoszcz Zachód w okolicach Pawłówka, gdzie bezkolizyjne skrzyżowanie wraz z łącznicami zajmie obszar aż 30 hektarów. Będzie łączyć obwodnicę z rozbudowaną ulicą Grunwaldzką oraz drogą krajową nr 10 w kierunku Szczecina. Na zbiegu Grunwaldzkiej z drogami lokalnymi do Osówca i Pawłówka powstaje rondo turbinowe. Nad Kanałem Bydgoskim trwa wznoszenie nowych mostów. Gotowa jest już konstrukcja pod jedną jezdnię.

Na węźle Bydgoszcz Miedzyń w miarę płynny ruch zapewnia obecnie tymczasowe rondo, które umożliwia dalsza budowę łącznic od strony północnej. Docelowe duże rondo zapewniające komunikację pomiędzy przedłużeniem ul. Łochowskiej i łącznicami umożliwiającymi wjazd na obwodnice położone będzie pod wiaduktami.

Jak informuje urząd miasta, zaawansowanie prac na odcinku Opławiec – Błonie wynosi 80 proc., a obwodnica Bydgoszczy ma być przejezdna jeszcze w tym roku.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments