Bydgoszcz
14C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 14 • L 14
17C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJak przebiegają prace nad budową dróg? Dyrektor GDDKiA spotkał się z radnymi
droga s5, szubin, żnin, dabrowka_slupska - gddkia
24.01.2018 | 13:38

Jak przebiegają prace nad budową dróg? Dyrektor GDDKiA spotkał się z radnymi

Najwięcej obaw budzi powstanie drogi S10.

Na zdjęciu: Prace na budowie drogi S5 toczą się mimo okresu zimowego.

Fot. GDDKiA

Dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jarosław Gołębiewski przedstawił radnym zaawansowanie prac nad budową najważniejszych dróg w województwie.

Na budowie drogi S5 do 15 marca teoretycznie trwa przerwa zimowa, ale z uwagi na dobre warunki prace ziemne są kontynuowane. – Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem – zapewniał podczas środowej sesji rady miasta Jarosław Gołębiewski. Dodał też, że choć na budowie „nie odkryto nowego Biskupina”, to archeolodzy znaleźli wiele cennych przedmiotów.

Wiele więcej obaw dotyczy drogi S10, która nie znalazła się wśród inwestycji mających zapewnione finansowanie w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).  – Jesteśmy w przededniu złożenia wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Czekamy też na porozumienie władz Torunia i wojska w kwestii lokalizacji węzła – tłumaczył Gołębiewski. Na pytanie Tomasza Puławskiego (SLD Lewica Razem) o finansowanie dalszych etapów inwestycji odpowiedział: Nie wyobrażam sobie, żeby praca i fundusze włożone w opracowanie dokumentacji zostały zaprzepaszczone.

GDDKiA prowadzi też prace związane z obwodnicą Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego (w marcu zostanie złożony wniosek o decyzję środowiskową) oraz nad II etapem obwodnicy Inowrocławia.


Powiązane treści