Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 21
25C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
28C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJak zmieni się Stary Rynek i co sądzą bydgoszczanie? [ZDJĘCIA, SONDA]
Stary Rynek, obecnie 2, ST
30.06.2016 | 13:01

Jak zmieni się Stary Rynek i co sądzą bydgoszczanie? [ZDJĘCIA, SONDA]

W środę w ratuszu przedstawiono projekt przebudowy Starego Rynku.

Na zdjęciu: Wizualizacja Starego Rynku po przeudowie

Fot. GM Architekci

Wizualizacje przebudowy Starego Rynku, które już trzy tygodnie temu opublikowaliśmy za blogiem Bydgoszcz w budowie, pokazano i omówiono wczoraj w ratuszu. Jak mieszkańcy miasta zareagowali na przedstawione wizualizacje?

W ratuszu projekt, poza kilkoma powtarzającymi się uwagami (np. pierzeja zachodnia czy przeniesienie pomnika), zebrał całkiem pozytywne opinie. Inaczej było wśród internautów, którzy zdecydowali się wyrazić swoje zdanie na naszych stronach na facebooku. Wśród nich przeważały opinie negatywne.

Za dużo betonu, brak zieleni, zero nawiązania do historii. Mam nadzieję, że zmienią projekt. Bydgoszcz nie musi wyglądać jak inne miasta, ma być czysto, zielono, przyjemnie… Stary Rynek wygląda tutaj koszmarnie! – komentowała pani Anna. Podobnie wypowiadała się pani Joanna. – Nie podoba mi się. Zimny, pusty, nie czuć w ogóle historii tego miejsca.

Czytaj także: Poznaliśmy projekt Starego Rynku. Co się zmieni?

To właśnie zarzuty o „braku duszy” oraz porzucenie historii pojawiały się najczęściej. – Tylko pingwiny puścić po tej samotnej tafli – pisał z uśmiechem pan Adam, odnosząc się do przestrzeni powstałej po wyrównaniu płyty Starego Rynku i przeniesieniu pomnika.

W zdecydowanie mniej licznej grupie osób, którym podoba się projekt, znalazła się pani Klaudia. – Co wy wszyscy za wystrojem Starego Rynku na starodawny styl? Ludzie, czasy się zmieniają , idzie do nas moda z zachodu. Pięknie podświetlony pomnik i szklana fontanna, a wy wolicie stary wystrój … ja jestem za nowoczesnością , mamy XXI wiek – komentowała.

Poniżej przedstawiamy wygląd Starego Rynku obecnie oraz na wizualizacjach. Ratusz będzie czekał na uwagi dot. projektu przebudowy przez najbliższe dwa tygodnie. Prace budowlane mają ruszyć jesienią.

Który wygląd Starego Rynku wolisz?

Zobacz rezultat


Powiązane treści