Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesJak zostać biznesmamą?
05.05.2016 | 08:25

Jak zostać biznesmamą?

12 maja możesz zacząć zmieniać swoje życie, dzięki „Spotkaniu z przedsiębiorczością – jak założyć i rozwinąć własną firmę”.

Na zdjęciu:

Fot. Na zmiany, zwłaszcza na lepsze, nigdy nie jest za późno.

Wszystkie aktywne kobiety, które mają pomysł na swój biznes, ale nie mają odwagi na pierwszy krok. Wszystkie panie, które już działają, realizując swoje pasje i pomysły oraz wszystkie młode mamy, które chcą rozpocząć swoją aktywność zawodową po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem – koniecznie musza przyjść na „Spotkanie z przedsiębiorczością – jak założyć i rozwinąć własną firmę”.

Spotkanie odbędzie się 12 maja br. w godz. 10:00 – 12:00, w sali sesyjnej Urzędu Miasta (ul. Jezuicka 1 w Bydgoszczy, sala 201, II piętro). Uczestnicy uzyskają od specjalistów wskazówki dotyczące zakładania i prowadzenia własnej firmy. Dowiedzą się również, z jakich form wsparcia mogą korzystać, jak pozyskać fundusze na prowadzenie działalności oraz skąd brać pomysły na biznes.

Na spotkaniu przewidziane są prezentacje: Urzędu Miasta Bydgoszczy, Powiatowego Urzędu Pracy, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, jak również historie motywujące mam, które zdecydowały się podjąć wyzwanie, jakim jest własna działalność. Po prezentacjach uczestnicy spotkania będą mogli zadawać pytania partnerom wydarzenia.

Każda z uczestniczek będzie mogła wziąć udział w trzech warsztatach motywujących:

„Jak przekuć pomysł w działanie?” (16 maja 2016 r., w godz. 10.00 – 12.00 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 1, sala nr 5). Tematem przewodnim spotkania jest cytat z Jamesa Allena: „Znajdujesz się dzisiaj w miejscu, do którego doprowadziły cię twoje myśli. Jutro będziesz tam, gdzie zawiodą cię myśli”. Program szkolenia: Co stanowi istotę twojego pomysłu? Czym będziesz się wyróżniać? Jak wygląda dziś twoja rzeczywistość? Zastosuj realistyczne myślenie – zminimalizuj ryzyko. Opracuj plan – zadaj odpowiednie pytania.  Szkolenie poprowadzi pani Katarzyna Wardzała – certyfikowany trener, coach, wdrożeniowiec, mentor w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie PrimLean Sp. o.o., wykładowca w obszarach zarządzanie zasobami ludzkimi, oceny pracowniczej, coachingu, studiów menedżerskich. Praktyk biznesu.

„Wizerunek w biznesie” (17 maja 2016 r., w godz. 10.00 – 12.00 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 1 , sala nr 5). Wygląd zewnętrzny to potężne narzędzie komunikacji. Zupełnie nieświadomie swoim ubiorem wysyłasz wiele sygnałów. Znając ten magiczny kod, możesz w odpowiednim momencie, dostosowując ubiór, dodatki, makijaż i gestykulację skłonić kogoś do… tutaj sama dopowiedz, czego pragniesz… Szkolenie z zakresu ubioru i makijażu, z elementami savoir vivre w całości oparte na najnowszych badaniach z zakresu neurowizerunku. Na spotkaniu omówiony zostanie nie tylko sztywny biznesowy dress code, ale również etykieta ubioru w branżach i sytuacjach, które nie zakładają teoretycznie żadnych wytycznych i pozostawiają pracownikom swobodę. Szkolenie poprowadzi pani Anna Oborska – trener wizerunku, stylistka z Garderoby Dobrze Zorganizowanej.

„Biznes w sieci” (18 maja 2016 r., w godz. 10.00 – 12.00 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 1 , sala nr 5). Nie wystarczy, że coś istnieje, inni muszą się jeszcze o tym dowiedzieć, czyli o tym jak Twój biznes może zaistnieć w sieci. Jak zacząć i jaką formę dobrać do treści, którą chcesz przekazać swoim klientom? Jak małym nakładem środków promować swój biznes w Internecie? Przedsiębiorcza mama w sieci – wygoda, wyzwanie czy coś więcej niż pełnoetatowa praca. Szkolenie poprowadzi  Justyna Szulczewska – redaktor naczelna portalu  mamywsieci.pl.

Na każdym ze spotkań dzieci mile widziane. W trakcie dyskusji maluchy w każdym wieku zabawią opiekunowie i animatorzy, zapewnione miejsce do raczkowania! Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Podobne wpisy

Powiązane treści