Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiJakie płytki wybrać na podłogę w kuchni?
17.09.2021 | 11:43

Jakie płytki wybrać na podłogę w kuchni?

Na zdjęciu: Przede wszystkim płytki kuchenne podłogowe powinny być bardzo wytrzymałe.

Fot. nadesłane

Kuchnia to niewątpliwie najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. Tam spędzamy bowiem wiele czasu. Najczęściej nie tylko na przygotowywaniu posiłków, ale jednocześnie jedzeniu, rozmowach i wielu innych ważnych czynnościach. Właśnie dlatego jej aranżacja jest bardzo istotna. Jakie płytki na podłogę do kuchni warto wybrać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego właśnie płytki do kuchni?

Oczywistością jest, że podłoga w kuchni powinna zostać pokryta płytkami. One bowiem są najbardziej odporne na uszkodzenia oraz wilgoć. W tej przestrzeni każdy z nas natomiast nie raz wylał coś lub upuścił nóż albo garnek. Płytki mają przewagę nad panelami, które szybko reagują nieestetycznymi wybrzuszeniami na najmniejszą ilość wody. Nie wspominając już nawet o prawdziwym, drewnianym parkiecie. Ze względów higienicznych w kuchni nie sprawdza się również wykładzina i podobne okrycia. No ale jakie płytki kuchenne podłogowe będą odpowiednie? Na rynku istnieją przecież setki różnorodnych wariantów.

Na co zwrócić uwagę kupując płytki do kuchni?

Przede wszystkim płytki kuchenne podłogowe powinny być bardzo wytrzymałe. Warto zwrócić uwagę na opis wybieranego produktu. Na podłogę należy kłaść wyłącznie wersje do tego przeznaczone. Idealnym materiałem jest w tym zakresie gres, który może być stosowany na podłogę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Istotny jest nadto współczynnik ścieralności. Modele oferujące czwartą klasę są odporne na zarysowania, ale również na gwałtowne zmiany temperatury. Takie płytki można zatem położyć nie tylko w kuchni, ale nawet na tarasie. Nie straszny im mróz oraz wszelkie inne, pogodowe niespodzianki.

Płytki dopasowane do stylu wnętrza

Płytki kuchenne podłogowe powinny być też dobrane do stylu urządzanego wnętrza. Muszą doskonale współgrać z szafkami kuchennymi i pozostałymi elementami. Modne jest zestawianie ze sobą kontrastujących kolorów. Przy ciemnym drewnie użytym przy szafkach dobrze zatem wyglądają jasne płytki i odwrotnie. Poza tym do wnętrz nowoczesnych polecamy modne płytki heksagonalne, a także płytki lastryko. W klasycznych przestrzeniach sprawdzą się natomiast modele nieco bardziej stonowane. Warto pamiętać o tym, że dobór płytek kuchennych podłogowych jest bardzo ważną decyzją. Nie zmieniamy ich bowiem tak często jak mebli w salonie albo zasłon w sypialni. Najczęściej służą nam co najmniej przez kilkanaście lat. Należy przy tym postawić na sprawdzonego i solidnego producenta, a także zaufany sklep z płytkami. Polecamy chociażby stronę internetową Carrea.pl.


Podobne wpisy

Powiązane treści