Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jakub Dymek i Marcin Giełzak w Bydgoszczy. Będzie dyskusja m.in. o relacjach z Toruniem

Dodano: 17.10.2024 | 10:18

Na zdjęciu: Jakub Dymek i Marcin Giełzak to twórcy podcastu Dwie Lewe Ręce i klubów DLR.

Fot. mat. prasowe

Jakub Dymek i Marcin Giełzak – twórcy podcastu Dwie Lewe Ręce przyjadą do Bydgoszczy pierwsze oficjalne spotkanie Bydgosko-Toruńskiego klubu Dwie Lewe Ręce. Odbędzie się ono w czwartek 24 października 2024 roku o godzinie 18:00 w Centrum Konferencyjnym ICF Space w Bydgoszczy przy ulicy Fordońskiej 160 (obok Fabryki Lloyda). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Czym są Dwie Lewe Ręce? – To więcej niż podcast, to rosnący zespół dziennikarzy i profesjonalna ekipa techniczna, które tworzą treści do słuchania, oglądania i czytania. Jest to także dynamiczna, zaangażowana społeczność zrzeszona w rozproszonych po całej Polsce Klubach DLR, posiadających bogatą ofertę wydarzeń i inicjatyw – podkreślają organizatorzy. Inicjatywę rozpoczęli Jakub Dymek i Marcin Giełzak.

Dymek to dziennikarz, kulturoznawca, publicysta, współpracujący z wieloma redakcjami. Poza DLR, w ostatnim czasie prowadzi też programy na Kanale Zero Krzysztofa Stanowskiego. Giełzak to pisarz, publicysta, przedsiębiorca, ekspert rynku pracy. Jest pisarzem – napisał książki „Antykomuniści lewicy” (2014), „Crowdfunding” (2015), „Niepodległość i socjalizm” (2020), „Wieczna lewica” (2023).

Popularność podcastu sprawiła, że z inicjatywy prowadzących w całej Polsce zaczęły powstawać kluby DLR, które organizują wykłady i debaty, urządzają spotkania z ludźmi polityki, mediów oraz sztuki, zapraszają do sekcji sportowych, filmowych czy książkowych. – Poprzez inicjowanie prospołecznych inicjatyw działają też aktywnie na rzecz swojego regionu oraz potrzebujących. Wreszcie, klubowicze wspólnie się bawią i wypoczywają w toku wspólnych wyjazdów, imprez, wycieczek rowerowych – podkreśla DLR.

Podczas bydgoskiego spotkania Jakub Dymek i Marcin Giełzak wygłoszą prelekcję. Po niej przewidziano czas na pytania od gości. Głównym tematem dyskusji będzie polaryzacja sceny politycznej na poziomie ogólnokrajowym i jej wpływ na politykę lokalną w kontekście animozji pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem.


Patryk Mikita: Chcę jeszcze wrócić na najwyższy poziom. W Zawiszy mamy drużynę na awans [PRZECZYTAJ WYWIAD]


Poruszymy takie zagadnienia jak: polaryzacja polityczna i jej wpływ na życie codzienne – jak rosnące podziały polityczne oddziałują na relacje międzyludzkie w rodzinach, sąsiedztwach i lokalnych społecznościach?; Polaryzacja a samorządność – w jaki sposób podziały polityczne mogą utrudniać współpracę i funkcjonowanie lokalnych władz, np. w relacjach między miastami takimi jak Bydgoszcz i Toruń?; Samorządność a polityka ogólnokrajowa – Jak polityka centralna wpływa na lokalne społeczności? Czy samorządy mogą zachować niezależność w obliczu ogólnopolskich podziałów?; Polaryzacja a lokalne więzi – czy głębokie podziały polityczne niszczą lokalne wspólnoty, czy mogą stać się motywacją do większego zaangażowania obywatelskiego? – przekazuje bydgosko-toruński klub DLR.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments