Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jan Englert w Bydgoszczy. Zaplanowano spotkanie w bibliotece

Dodano: 05.05.2022 | 12:48

Na zdjęciu: Jan Englert w Bydgoszczy spotka się z mieszkańcami w bibliotece. Będzie promował książkę "Bez oklasków"

Fot. mat. prasowe

Jan Englert w Bydgoszczy. Uznany aktor teatralny i filmowy wraz z dziennikarką Kamilą Drecką wezmą udział w spotkaniu w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na Starym Rynku. Będą promować ich wspólną książkę pt. „Bez oklasków”.

Do tej pory pisali o nim inni. Kamili Dreckiej jako pierwszej udało się nakłonić go do szczerej rozmowy – tak czytamy w opisie książki „Bez oklasków”, w której Englert opowiada o pięćdziesięciu latach na scenie, piastowaniu ważnych funkcji oraz dzieli się swoimi przemyśleniami.

Englert od 2003 roku jest dyrektorem artystycznym Teatru Narodowego oraz wykładowcą Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zagrał w spektaklach E. Axera, J. Kreczmara, K. Dejmka, A. Łapickiego, T. Minca, M. Prusa. Wyreżyserował m.in. „Matkę”, „Bezimienne dzieło” i „Onych” Witkacego, „Kordiana” Słowackiego i „Śluby Panieńskie” Fredry, „Udrękę życia” Levina.

Przed kamerami Jan Englert zadebiutował w „Kanale” Wajdy. Występował też w filmach Kazimierza Kutza, Janusza Zaorskiego czy Filipa Bajona. Popularność przyniosły mu role w serialach: „Kolumbowie” i „Polskie drogi” Janusza Morgensterna, „Noce i dnie” Jerzego Antczaka i „Dom” Jana Łomnickiego. Jest

Bydgoskie spotkanie z Englertem i Kamilą Drecką organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Bezpłatne wejściówki można odbierać od 5 maja od godz. 16:00 w Wypożyczalni Głównej na Starym Rynku. Pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki.

Jan Englert w Bydgoszczy. Spotkanie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki

12.05.2022 r. /czwartek/ godz. 18.00
Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Zobacz także: Rozmowa z Janem Englertem na kanale 2AngryMen TV

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments