[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Jarosław Gowin w Bydgoszczy. „Wybór Andrzeja Dudy oznacza, że przed Polską będą trzy lata stabilności”

Dodano: 02.07.2020 | 20:12
Jarosław Gowin

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 lipca.

Na zdjęciu: Jarosław Gowin namawiał w czwartek w Bydgoszczy do poparcia w drugiej turze wyborów prezydenckich ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Były wicepremier namawiał bydgoszczan do głosowania na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Jarosław Gowin kontynuował dzisiaj wizytę na Kujawach i Pomorzu.

Lider Porozumienia kontynuował w czwartek (2 lipca) objazd Kujaw i Pomorza. Gowin, który dzień wcześniej gościł m.in. w Inowrocławiu i Toruniu, dzisiaj przyjechał do Bydgoszczy. Po południu przy muralu Mariana Rejewskiego odbyła się konferencja prasowa, na której były wicepremier namawiał do poparcia kandydatury Andrzeja Dudy.

Wybór prezydenta Andrzeja Dudy będzie oznaczał, że przed Polską będą trzy lata stabilności. Tej stabilności potrzebujemy teraz po to, aby rząd mógł się skoncentrować teraz na walce z epidemią i skutkami gospodarczymi

– mówi były wicepremier. W ocenie Gowina, wybór Rafała Trzaskowskiego będzie oznaczał eskalację konfliktów, których obecnie jest za dużo. – Rafał Trzaskowski reprezentuje konfrontacyjnie nastawiony do rządu nurt opozycji i jestem o tym przekonany, że ten wybór oznacza eskalację wojny polsko-polskiej – dodaje Gowin.

Jestem przekonany, że ten prezydent (Andrzej Duda – red.) jest w stanie zapewnić to, o co nam jako Porozumieniu chodzi, czyli wsparciu samorządów i biznesu. To dwie mocne nogi, na których stoi Porozumienie – mówi radny sejmiku województwa Adam Banaszak. Z kolei radny Inowrocławia Dobromir Szymański zwraca uwagę, że w poprzednich wyborach prezydenckich przed pięcioma laty, Andrzej Duda przegrał praktycznie w każdym z powiatów w okręgu bydgoskim. – W tym roku przegrał jedynie w powiecie bydgoskim z miastem Bydgoszcz i Inowrocławiu – dodaje, ale zaznacza, że Duda zyskał w Bydgoszczy i powiecie blisko o 50% więcej wyborców niż w poprzednich wyborach w I turze. – Wybór Andrzeja Dudy na drugą kadencję będzie się wiązał także z kontynuacją programów socjalnych, które są skierowane do ludzi młodych – dodaje Szymański.

Po konferencji, były wicepremier udał się na ulice miasta, gdzie wręczał mieszkańcom miasta ulotki wyborcze, a następnie pojechał do Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Jarosław Gowin w Bydgoszczy. "Wybór Andrzeja Dudy oznacza, że przed Polską będą trzy lata stabilności"
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
James
James
2 lat temu

Panie Gowin może Pan stanie do niezależnej debaty skoro brakuje odwagi waszemu kandydatowi?