Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 9 • L 8
4C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaJarosław Wenderlich nowym szefem radnych PiS. Dzakanowski także w klubie
Paweł Bokiej Jarosław Wenderlich Szymon Róg Bydgoszcz
14.11.2018 | 12:56

Jarosław Wenderlich nowym szefem radnych PiS. Dzakanowski także w klubie

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Jarosław Wenderlich będzie w nowej kadencji szefował klubowi radnych Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpi na tym stanowisku Mirosława Jamrożego, który w wyborach nie startował.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Jarosław Wenderlich będzie przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w kadencji 2018-2023. Klub będzie liczył jedenaście osób, co oznacza, że w jego skład wejdzie również Bogdan Dzakanowski.

Informację o składzie prezydium klubu radnych przekazał Szymon Róg, który obejmie funkcję jego sekretarza. Zastępczynią wspomnianego Wenderlicha została z kolei wybrana na kolejną kadencję radna z Kapuścisk – Grażyna Szabelska. Przypomnijmy, że w kończącej się w piątek kadencji szefem klubu radnych był Mirosław Jamroży, który w październikowych wyborach – z uwagi na zasiadanie we władzach jednej ze spółek skarbu państwa – Enea Pomiary – nie startował (podobnie jak szef miejskich struktur PiS Tomasz Rega).

Do końca nie wiadomo było, czy w klubie znajdzie się Bogdan Dzakanowski. Były bliski współpracownik Konstantego Dombrowicza (z list PiS został właśnie wybrany do sejmiku) rozważał możliwość pozostania radnym niezrzeszonym, choć też startował z list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Jak zapewniał, nie dotyczyła go deklaracja, że w przypadku wyboru musi znaleźć się w strukturach klubu.

Klub PiS będzie drugim – po Platformie Obywatelskiej (16 radnych) – najliczniejszym klubem w radzie miasta nowej kadencji. Zasiądzie w niej jeszcze czteroosobowa grupa radnych SLD Lewica Razem.


Powiązane treści