Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jaszczurka przechadzała się ulicami Bydgoszczy. Zaopiekowali się nią strażnicy miejscy

Dodano: 28.07.2021 | 09:50

Na zdjęciu: Jaszczurka, która "przechadzała się" ulicą Grodzką.

Fot. Straż Miejska Bydgoszcz

Kolejne nietypowe zdarzenie związane ze zwierzętami na terenie Bydgoszczy. Jak informuje straż miejska, w miniony weekend municypalni zaopiekowali się… jaszczurką, która chodziła położoną w samym sercu Bydgoszczy ulicą Grodzką.

Gad został zauważony w sobotnie popołudnie (24 lipca) przez jednego z mieszkańców na ulicy Grodzkiej, w okolicy hotelu „Holiday Inn”. Jaszczurka z rodzaju Agama spokojnie przechadzała się ulicą, aż została zauważona przez zgłaszającego.
Nie wiadomo, w jaki sposób ten niewielki gad znalazł się w tym miejscu. Zwierzę zostało schwytane przez zgłaszającego i przekazane przybyłemu  patrolowi Straży Miejskiej – komentują municypalni. Patrol troskliwie zajął się jaszczurką i przekazał ją do bydgoskiego schroniska dla zwierząt, gdzie oczekiwać będzie na swojego opiekuna.

To nie jedyne w ostatnich dniach zdarzenie, którego bohaterem były – lub miały być – egzotyczne zwierzęta. W poniedziałek bydgoskie służby kryzysowe zostały postawione na nogi zgłoszeniem z jednego ze sklepów w Fordonie. Pracownicy marketu poinformowali bowiem, że w skrzynce bananów znajduje się kobra. Na miejscu okazało się jednak, że jest to… plastikowa zabawka.

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w tym roku przyjęło dziewięć zgłoszeń dotyczących gadów – dotyczyły one jednak gatunków rodzimych. 7 sytuacji to interwencje związane z wężami: zaskrońcami i żmijami zygzakowatymi a dwie – z jaszczurkami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
2 lat temu

pewnie wybrała się do Sowy na lody 😉