Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 19 • L 18
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
21C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONEdukacjaJeden kandydat na nowego rektora UMK. Wybory w marcu
UMK TORUŃ
19.02.2020 | 13:22

Jeden kandydat na nowego rektora UMK. Wybory w marcu

Na zdjęciu:

Fot. archiwum

Po dwóch kadencjach prof. Andrzej Tretyn nie może już ubiegać się o funkcję rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jednym kandydatem na to stanowisko w zbliżających się wyborach będzie prof. Andrzej Sokala. 

Obecny rektor uczelni, w której skład wchodzi również bydgoskie Collegium Medicum, nie może ubiegać się o reelekcję, ponieważ pełni już tę funkcję przez dwie kadencje. W zbliżających się wyborach wystartuje tylko jeden kandydat.

18 lutego minął termin zgłaszania kandydatów na rektora UMK. Do Uniwersyteckiej Komisji Wyborczej wpłynęły cztery zgłoszenia: trzy od grup senatorów i jedna od Rady Uniwersytetu. Wszystkie dotyczyły tej samej kandydatury, prof. dra hab. Andrzeja Sokali – informuje UMK.

Andrzej Sokala urodził się w 1955 roku. Jest absolwentem UMK. Zajmuje się prawem rzymskim oraz prawem wyborczym. Od 2005 r. był przez dwie kadencje dziekanem Wydziału Prawa i Administracji, a w 2012 r. został wybrany na stanowisko prorektora UMK ds. studenckich i polityki kadrowej, które zajmuje do dziś. W latach 1991-2004 był dyrektorem toruńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, a w 2003 r. został członkiem Trybunału Stanu. Wybór nowego rektora UMK odbędzie się 12 marca o godzinie 16:00.

24 marca poznamy natomiast nazwisko nowego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Wiadomo już, że o ponowny wybór będzie ubiegał się prof. Jacek Woźny. Do wyborów przygotowuje się także Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści