Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONEdukacjaJest dofinansowanie dla gmin w regionie na zakup sprzętu. Posłuży on do zdalnej nauki dla uczniów
05.04.2020 | 09:17

Jest dofinansowanie dla gmin w regionie na zakup sprzętu. Posłuży on do zdalnej nauki dla uczniów

Na zdjęciu: Szkoły są zamknięte, ale uczniowie prowadzą naukę zdalną. Pomoże w niej nowy sprzęt, na który gminy z regionu już otrzymały dofinansowanie.

Fot. Justyna Wróblewska

Pięć gmin z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymało dofinansowanie na zakup laptopów i tabletów dla uczniów na zdalne nauczanie.

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że pieniądze na zakup sprzętu do prowadzenia zdalnej nauki otrzyma 159 gmin w całym kraju, których wnioski w pierwszych dniach kwietnia zostały rozpatrzone pozytywnie. Wśród nich jest 5 z województwa kujawsko-pomorskiego.

Dofinansowanie wynosi od 40 do 120 tysięcy złotych w zależności od tego, jak liczna jest dana szkoła. W naszym województwie, takowe wsparcie otrzymają gminy Bobrowniki, Golub-Dobrzyń, Gniewkowo, Płużnica i Szubin. Gminy cały czas mogą jednak o takie wsparcie wnioskować, bowiem na zakup sprzętu do zdalnej nauki, rząd zamierza przeznaczyć kwotę 180 milionów złotych.

– Ten sprzęt ma trafić do domów najbardziej potrzebujących, które mają braki, gdzie jest problem z dostępem do nauki. W tej sytuacji to bardzo istotna rzecz aby dzieci miały równy dostęp do tej formy i możliwości kształcenia – mówi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Jak wygląda procedura pozyskania wniosków? Każda gmina składa szybki, elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa, przy czym włodarze gminy muszą w pierwszej kolejności oszacować potrzeby szkół, uczniów i nauczycieli. Składając wniosek, gmina nie potrzebuje wkładu własnego, a złożenie wniosku to gwarancja wypłaty. – Nie wskazujemy parametrów sprzętu, zależy nam na tym, by samorządy zmaksymalizowały efekty wsparcia, działając w oparciu o potrzeby mieszkańców i maksymalizując liczbę zakupionego sprzętu. Chodzi o to, by trafił do jak największej grupy potrzebujących uczniów – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści