Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jest pierwszy kandydat w wyborach na rektora bydgoskiego UKW

Dodano: 01.12.2023 | 13:07

Na zdjęciu: Prof. Jarosław Burczyk jest pierwszym kandydatem, który zamierza wystartować w wyborach na nowego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Fot. Archiwum

Znamy nazwisko pierwszego kandydata, który wystartuje w wyborach na stanowisko rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. To obecny prorektor ds. nauki na uczelni prof. Jarosław Burczyk. – Chcę dążyć do tego, by każdy postrzegał studia lub pracę na UKW jako szansę osobistego rozwoju i możliwość spełnienia ambicji edukacyjnych oraz zawodowych. Marzę o sytuacji, gdy każdy będzie mówił: „to jest moja Uczelnia, mój Uniwersytet” – przyznaje.

O swojej decyzji, prof. Burczyk szczegółowo pisze w liście, jaki w piątek, 1 grudnia ukazał się na stronie internetowej uczelni. – Motywowany troską o dalszy rozwój naszego Uniwersytetu i troską o każdą i każdego z Was, wszystkie osoby kształcące się i pracujące na naszej uczelni, podjąłem decyzję o kandydowaniu w nadchodzących wyborach na stanowisko Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – zaczyna prof. Burczyk.

Jak zaznacza, z bydgoską uczelnią związany jest od przeszło 30 lat i w tym czasie obserwował przemiany uczelni – od Wyższej Szkoły Pedagogicznej poprzez Akademię Bydgoską aż do Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Obecnie jest on prorektorem do spraw nauki. – Pełniąc funkcję od ponad siedmiu lat, mogłem szerzej i dogłębniej przyjrzeć się różnym sferom działalności Uczelni – dodaje w swoim liście.

W dalszej części listu, obecny prorektor do spraw nauki tłumaczy, jak postrzega rolę rektora uczelni. Z jednej strony – jak wyjaśnia – rektor powinien być jak menedżer zarządzający zasobami kadrowymi, finansowymi i infrastrukturalnymi uczelni. – Z drugiej strony, rektor ma być liderem zmiany i dążenia uczelni do rozwoju i doskonałości – precyzuje i zapowiada, że chce budować uniwersytet nowoczesny, korzystający z dotychczasowych osiągnięć i ukształtowanej przez lata tradycji oraz kultury instytucjonalnej. – Stawiam na rozwój kompetencji kluczowych dla Uniwersytetu: doskonałości naukowej i doskonałości dydaktycznej, które pozwolą Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego być uczelnią konkurencyjną w regionie, w kraju i na świecie. Rozwój ten będzie szedł w parze ze współpracą z otoczeniem społeczno-gospodarczym – dodaje.

 

Chcę dążyć do tego, by każdy postrzegał studia lub pracę na UKW jako szansę osobistego rozwoju i możliwość spełnienia ambicji edukacyjnych oraz zawodowych. Marzę o sytuacji, gdy każdy będzie mówił: „to jest moja Uczelnia, mój Uniwersytet”

– zapowiada. Prof. Burczyk rysuje również skład współpracowników na stanowiskach prorektora. Mieliby nimi być: prof. Jakub Lipski jako prorektor ds. nauki, prof. Benedykt Odya byłby prorektorem ds. studenckich i jakości kształcenia, prof. Izabela Rojek – prorektorem ds. finansów i organizacji, a prof. Łukasz Jureńczyk – prorektorem ds. rozwoju i współpracy. – Już dzisiaj zapraszam wszystkich do współpracy, spotkań i dyskusji na temat przyszłości Uniwersytetu. Zależy mi na integracji i współpracy wszystkich środowisk naszej Uczelni – deklaruje prof. Burczyk i na zakończenie precyzuje, że niebawem ma ujawnić więcej informacji na temat zarówno programu wyborczego, jak i planów działalności.

Wybory rektora UKW

Obecnym rektorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest prof. Jacek Woźny, a ta kadencja jest drugą w tej roli. Wiadomo też, że ostatnia, bo przepisy uniemożliwiają mu start. Kadencja prof. Woźnego dobiega końca 31 sierpnia 2024 r., a wybory najprawdopodobniej odbędą się na przełomie marca i kwietnia. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia ma zostać wybrana nowa komisja wyborcza i ona będzie ustalała szczegółowy harmonogram wyborów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
18 dni temu

Niestety w 2010 roku jako studentce biologii pan dał się poznać jako bezwzględny gbur, któremu muszą się zgadzać „sztuki” na kierunku. Źle go wspominam i nie jest to wzór wykładowcy a przynajmniej w kontrakcie ze studentem i załatwianiem jego spraw.

Małgosia
Małgosia
2 dni temu

Uniwersytet, to brzmi dummie, ale nie jest dla wszystkich. Drugi budenk przy Jagiellońskiej bez dostępu do ciepłych pomieszczeń, studenci siedzą kurtkach. Nie mówiąc już o dostępie do automatu z kawą czy herbatą. Za ciepłe napoje płacą kupę kasy w przejściu podziemnym. Czy ktoś z Panów profesorów władnych w temacie odwiedza obiekt? Czy tylko budynek sobie stoi, a reszta socjalna w polu?