Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jeszcze jedna restauracja w Hali Targowej. Co wiadomo o otwarciu?

Dodano: 06.04.2023 | 10:46

Na zdjęciu: Hala Targowa wciąż nie została otwarta.

Fot. Szymon Fiałkowski

Poznaliśmy nazwę jeszcze jednego lokalu, który będzie działać w Hali Targowej. Restauracja ma serwować frytki. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy hala zostanie otwarta.

Do grona najemców Hali Targowej dołączyło The Fry. Lokal oferuje frytki smażone według belgijskiej receptury serwowane w klasyczny sposób z szerokim wyborem sosów, ale również w formie pełnoprawnego dania w wielu kombinacjach.

Jakie restauracje w Hali Targowej?

W Hali Targowej znajdować ma się 14 restauracji i lokali gastronomicznych. Według zapowiedzi wśród nich będą: Pizza Corner, Odd Dog, Mexicali Taco Bar, Pasta Miasta, Noto Ramen, Papito Cuban Food, Latto Gelato, Meraki, Burger Park, Yaki Maki Sushi (lokal twórców Sushi Garden), Fyrtel oraz wspomniany The Fry.

Co oprócz gastronomii? Na razie nie ma żadnych konkretów na ten temat. Na stronie internetowej hali są co prawda zakładki dotyczące handlu, wydarzeń i rozrywki, ale – podobnie jak sama hala – są jeszcze „w budowie”.

Co z oczekiwanym przez mieszkańców handlem? Zapisy umowy pomiędzy ratuszem a Net2B były jasne – minimum 40% powierzchni hali musi zajmować handel. Nie wiadomo, czy się to ziści. Strefa bazarowa i mediateka mają stać się strefą restauracyjna z bawialnią dla dzieci, a w podziemiach hali zamiast lokali handlowych ma powstać lokal rozrywkowy. Przedstawiciele hali wyjaśniali, że mają trudności w pozyskaniu najemców. W rozmowach z ratuszem operator zapewnia jednak, że wypełni wszystkie zapisy umowne w zakresie prowadzonej działalności.

Kiedy otwarcie Hali Targowej?

Na kiedy zaplanowano długo wyczekiwane otwarcie hali? Ostatnio pod wpisami na Facebooku pojawił się hashtag „WielkieOtwarcieWkrótce. Dokładna data pozostaje jednak nieznana. Wiadomo, że ma to nastąpić wiosną. Według informacji na stronie internetowej, hala ma być otwarta od godz. 8 rano do północy.

– To już pewne tej wiosny otwieramy pierwszą (i jedyną!) Bydgoską Jadalnię Miejską, czyli #foodhall jakiego jeszcze nie było w Bydgoszczy! – czytamy na fanpage’u Hali (pisownia oryginalna).

Dzierżawcą Hali Targowej Bydgoszcz jest firma Net2B – jej prezesem jest Marcin Frątczak, bydgoski biznesmen i właściciel kilku budynków w centrum miasta. Zainwestował on w pomysł adaptacji budynku przedstawiony przez Patryka Maćkowiaka i jego żonę Weronikę (należy do nich lokal Lumi przy ulicy Magdzińskiego).

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Jedzenia
Janusz Jedzenia
10 miesięcy temu

Według SJP restauracja to „lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, w którym spożywa się posiłki przy stolikach”. W Hali Targowej nie będzie ani jednej restauracji.