Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaJoanna Czerska-Thomas nową przewodniczącą bydgoskiej Nowoczesnej. „Każda kampania potrzebuje lidera”
Joanna Czerska-Thomas Nowoczesna Bydgoszcz
17.08.2018 | 10:27

Joanna Czerska-Thomas nową przewodniczącą bydgoskiej Nowoczesnej. „Każda kampania potrzebuje lidera”

Na zdjęciu: Joanna Czerska-Thomas będzie kierować bydgoską Nowoczesną w miejsce Macieja Wojtczaka (pierwszy z lewej).

Fot. Justyna Wróblewska / archiwum

Joanna Czerska-Thomas została nową przewodniczącą bydgoskiego koła Nowoczesnej. Zastąpiła na tym stanowisku Macieja Wojtczaka – poinformowało w czwartek ugrupowanie, które przystąpi do wyborów samorządowych razem z PO jako Koalicja Obywatelska.

Czerska-Thomas jest właścicielką agencji marketingowej M4Bizz, działa w organizacjach kobiecych, jest autorką książki „Kobieta na swoim” oraz organizatorką spotkań „Biznes dla kobiet” i ogólnopolskiej konferencji Charmsy Biznesu. W 2015 roku startowała z list Nowoczesnej do parlamentu. W wyborach do sejmu poparło ją wówczas (była dwójką w okręgu bydgoskim, za Michałem Stasińskim, obecnie posłem PO), ponad trzy i pół tysiąca osób.

I to właśnie doświadczenie wyborcze ma być jednym z atutów nowej szefowej bydgoskiej Nowoczesnej. Ma być też wsparciem dla kandydatów ugrupowania, którzy znajdą się na listach Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach samorządowych zaplanowanych na 21 października. – Każda kampania ma lidera, który powinien być rozpoznawalny w mieście, mieć ugruntowaną pozycję rodzinną i biznesową oraz być pozytywnie odbierany – tłumaczy rzecznik prasowa lokalnych struktur partii Izabela Nowak. Jak dodaje, nie bez znaczenia jest również fakt, że Czerska-Thomas posiada sieć kontaktów, która może pomóc w zebraniu funduszy na kampanię wyborczą.

Dotychczasowy szef bydgoskiej .N Maciej Wojtczak ma pozostać w jej strukturach. – Liczymy na jego pracę na rzecz mieszkańców – podsumowuje Nowak.


Powiązane treści