Bydgoszcz
3C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 3 • L 1
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaJózef Ramlau wrócił do urzędu wojewódzkiego. W nowej roli
Józef Ramlau, Mikołaj Bogdanowicz
13.01.2016 | 19:49

Józef Ramlau wrócił do urzędu wojewódzkiego. W nowej roli

W środę nowy wicewojewoda spotkał się z dziennikarzami.

Na zdjęciu: Józef Ramlau (z lewej) i Mikołaj Bogdanowicz

Fot. ST

We wtorek Józef Ramlau został nominowany na stanowisko wicewojewody. Dzień później wraz z Mikołajem Bogdanowiczem spotkał się z przedstawicielami mediów.

Ramlau był głównym kandydatem na stanowisko wicewojewody. Mikołaj Bogdanowicz, choć wcześniej nie ukrywał, że nie miał decydującego głosu przy wyborze swojego zastępcy, jest zadowolony z nominacji. – Pan Ramlau ma bogate doświadczenie samorządowe i rządowe. Ja dotąd więcej działałem w strefie samorządowej, a w strefę rządową się wdrażam, ale przebiega to całkiem szybko – mówił wojewoda.

Józef Ramlau został powołany zgodnie z ustaleniami,  według których wojewoda miał zostać wybrany przez polityków bydgoskich, a jego zastępca – przez działaczy z Torunia i Włocławka. Niedługo minie 10 lat, od kiedy sam został głównym wysłannikiem rządu na teren województwa kujawsko-pomorskiego. Wówczas jego kadencja potrwała tylko sześć miesięcy i skończyła się wraz z dymisją rządu Kazimierza Marcinkiewicza. – Nie było wtedy żadnych zastrzeżeń do mojej pracy pod względem merytorycznym, a zadecydowały powody polityczne. Ci ludzie, którzy wówczas decydowali, w polityce już nie pracują. Mam nadzieję, że tym razem będę mógł się skoncentrować na pracy – mówił Ramlau.

 Dekadę temu polityk zasłynął m.in. jako bohater afery piżamowej. Miał wówczas w urzędzie pokój, w którym zdarzało mu się sypiać, gdy z uwagi na natłok pracy nie wracał na noc do domu. Media donosiły wtedy, że można go zobaczyć przechadzającego się po budynku w piżamie i z ręcznikiem, czemu Ramlau stanowczo zaprzeczał. We wtorek nawiązał do tamtej sytuacji. – Dziesięć lat to sporo czasu. Zaobserwowałem, ze teraz mam na pewno mniejsze zapotrzebowanie na sen – mówił z uśmiechem.

Wicewojewoda będzie odpowiadał w urzędzie za Wydział Polityki Społecznej, Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, Wydział Środowiska, Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz delegatury w Toruniu i Włocławku.


Powiązane treści