Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaJubileuszowy Ster na Bydgoszcz. Plany organizatorów, imprezy towarzyszące i zmiany w ruchu
21.06.2017 | 12:24

Jubileuszowy Ster na Bydgoszcz. Plany organizatorów, imprezy towarzyszące i zmiany w ruchu

Trzydniowa impreza odbędzie się już w tym tygodniu.

Na zdjęciu: Wyścig smoczych łodzi to jeden z tradycyjnych konkursów organizowanych w ramach festiwalu.

Fot. Stanisław Gazda

W piątkowy wieczór w Bydgoszczy rozpocznie się wielkie święto wodniaków, czyli Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz”. Podczas 10. edycji imprezy nie zabraknie tradycyjnych atrakcji, jak i zupełnie nowych propozycji związanych oczywiście z wodą. 

Pierwszym wydarzeniem organizowanym w ramach tegorocznej edycji festiwalu będzie piątkowy koncert na Wyspie Młyńskiej. Na scenie pojawi się zespół Cugowscy, który przyjedzie do Bydgoszczy w ramach trasy koncertowej promującej płytę „Zaklęty krąg”. Przed tym występem, o godzinie 20:00 rozpocznie swój występ Daria Zawiałow.

Sobotnia zabawa zacznie się już o godzinie 9:00. O tej porze rozpocznie się Bydgoszcz City Race, czyli bieg na orientację. Zawodnicy wyruszą z Wyspy Młyńskiej i w ciągu co najmniej kilku godzin pokonają 75 kilometrową trasę z ciekawymi i zaskakującymi zadaniami specjalnymi. W drugim dniu imprezy nie zabraknie sztandarowych atrakcji, czyli wyścigu smoczych łodzi, parady jednostek pływających czy tradycyjnego spotkania z kapitanem, którym w tym roku jest Maciej Sodkiewicz – młody kapitan organizujący duże wyprawy. Wielki wyścig butelkowy oraz spotkania z innymi podróżnikami zaplanowano na niedzielę. Wśród gwiazd muzycznych, które wystąpią podczas tegorocznej festiwalu są między innymi, oprócz wspomnianych już Cugowskich, Adam Sztaba, Justyna Steczkowska, Kuba Badach i Robert Janowski. Jubileuszową edycję imprezy zwieńczyć ma pokaz fajerwerków. Dokładny program imprezy znajduje się na stronie internetowej www.sternabydgoszcz.pl.

W ramach Bydgoskiego Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz odbędzie się również kilka imprez towarzyszących. Jedną z nich jest Bydgoska Noc Muzealna, podczas której promowane będą wszystkie stałe ekspozycje oraz obiekty Muzeum Okręgowego należące do Szlaku Teh2O, czyli Spichrze nad Brdą, Zbiory Archeologiczne, Europejskie Centrum Pieniądza, Galeria Sztuki Nowoczesnej, Dom Leona Wyczółkowskiego, Exploseum. Wymienione miejsca będą czynne znacznie dłużej niż zazwyczaj, a informacje o atrakcjach zaplanowanych w każdym z nich znajdują się na stronie internetowej Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Nowością w tym roku będzie jarmark, którego na taką skalę jeszcze nie było. Rozpocznie się on w piątek i potrwa do niedzieli. Elementem jarmarku będzie osada rybacka. Będziemy gotować wielki gar zupy rybnej w sobotę i niedzielę, będą pokazy wędzenia ryb oraz smażalnia ryb. Będzie tam można zjeść rybę, kupić rybę i zobaczyć, jak w sposób profesjonalny się ją wędzi – zapowiadają organizatorzy imprezy, przedstawiciele miasta Bydgoszcz.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zapowiedział zmiany w ruchu w centrum miasta. „Na potrzeby znanego już w całej Polsce i Europie wydarzenia w dniach od 22 czerwca br. od godz. 16:00 do dnia 26 czerwca br. do godz. 20:00 zostanie czasowo zlikwidowany parking ogólnodostępny przy Młynach Rothera przy ul. Mennica. Natomiast zamknięcie ulic Mennica, Tamka i Ku Młynom dla ruchu kołowego nastąpi w dniach od 23 czerwca br. od godz. 04:00 do 25 czerwca br. do godz. 20:00. Wjazd w zamkniętą strefę będą miały możliwość wyłącznie pojazdy wybranych uczestników ruchu drogowego” – czytamy w przekazanym komunikacie.


Powiązane treści