Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoskie szpitale otrzymały miliony. Najwięcej – „Jurasz”

Dodano: 12.12.2023 | 12:52

Na zdjęciu: Najwyższe przekazane wsparcie (17 mln złotych) trafiło do Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoskie szpitale otrzymały środki unijne na modernizację i zakup aparatury medycznej. Najwięcej środków trafiło na modernizację kliniki kardiochirurgii w szpitalu Jurasza.

W poniedziałek, 11 grudnia marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Dariusz Kurzawa i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska spotkali się z beneficjentami Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020, by przekazać podpisane umowy o dofinansowanie projektów. Przypieczętowane wsparcie – łącznie prawie 60 milionów złotych – jest przeznaczone głownie na zakup sprzętu medycznego i modernizację kujawsko-pomorskich szpitali.

Najwyższe przekazane wsparcie (17 mln złotych) trafiło do Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy. Dofinansowanie zostało przeznaczone na kompleksową modernizację bloku operacyjnego kliniki kardiochirurgii, zakupiona została także nowoczesna aparatura medyczna.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii otrzymało 4,6 miliona złotych na zakup nowoczesnej i cyfrowej aparatury medycznej i wyposażenia, jak również na przebudowę Zakładu Patomorfologii. Są to działania niezbędne do podwyższenia standardu świadczonych usług medycznych oraz znacząco usprawniające proces diagnozowania i leczenia.


CZYTAJ TAKŻE: UMK znów chce utworzyć stomatologię. Siedziba w Bydgoszczy


Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego otrzymał dofinansowanie w wysokości 882 tysięcy złotych na doposażenie w sprzęt medyczny oddziału Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży. Zakupiony sprzęt medyczny będzie wykorzystywany do prowadzenia specjalistycznej diagnostyki u kobiet ciężarnych, prowadzenia ciągłego monitorowania i nadzoru okołoporodowego pacjentek i płodów zgodnego z wymogami obowiązujących przepisów oraz bezpiecznej infuzji leków.

Wśród dofinansowanych projektów znalazły się także modernizacje kompleksu pediatrycznego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu, oddziału neurologii szpitala w Lipnie i sal porodowych Szpitala Tucholskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments