Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaJuż jutro impreza w samym centrum Bydgoszczy. Zacznij weekend na Jezuickiej i Niedźwiedziej
jezuicka bydgoszcz
19.08.2021 | 15:53

Już jutro impreza w samym centrum Bydgoszczy. Zacznij weekend na Jezuickiej i Niedźwiedziej

Na zdjęciu: „2Ulice” to nowe wydarzenie stworzone przez menedżera Starego Miasta i Śródmieścia Macieja Bakalarczyka.

Fot. mat. prasowe

Już w najbliższy piątek odbędą się „2Ulice” – nowe wydarzenie stworzone przez menedżera Starego Miasta i Śródmieścia Macieja Bakalarczyka. Tak jak do tej pory, wydarzenia mają na celu nie tylko pokazanie nowych lokalizacji, ale także wykreowanie lokalnych mikrospołeczności wśród przedsiębiorców, którzy je współorganizują. To również kolejny powód, by spędzić czas wolny w centrum.

Po imprezach organizowanych na ulicy Batorego czy Magdzińskiego, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia zaprasza w najbliższy piątkowy wieczór na ulice Niedźwiedzią i Jezuicką. Pierwsze atrakcje będą czekać już od godziny 17:00 – zaplanowano wystawy uliczne, w tym także mini wystawę archiwalnych zdjęć Bydgoszczy. Swoje prace w witrynie kamienicy pod swoją pracownią pokaże także dobrze znany twórca wielu bydgoskich murali Julian Nowicki. Skrzyżowania obu ulic strzec będą niedźwiedzie pod postacią ścianki do robienia zdjęć.

W godzinach od 18:00 do 22:00 rozbrzmiewać będą dźwięki koncertów odbywających się na obu ulicach. Niezłą gratką dla miłośników historii powinien być pokaz rzeźbienia na żywo, podczas którego w formie glinianej miniatury powróci jeden z nieistniejących bydgoskich pomników. Na stoisku księgarnianym będzie można nabyć ciekawe pozycje książkowe dotyczące naszego miasta. W ramach historycznego performance, przy pomocy technologii komputerowej każdy chętny wejdzie w kadr starych bydgoskich zdjęć. Po zmroku pojawi się subtelne podświetlenie wybranych kamienic, a wydarzenie zakończy się muzyką elektroniczną i after party w Stowarzyszeniu Pracownia na Jezuickiej 22. Także w siedzibie stowarzyszenia, już od godz. 20:00 odbywać się będzie wernisaż fotografii Jana Sokali – pierwszego laureata konkursu „minimalizm” zorganizowanego przez „Kwatery” i klub „Mózg”. – Jezuicka i Niedźwiedzia to będzie idealne miejsce, by kreatywnie zacząć weekend – przekonuje menedżer Starego Miasta i Śródmieścia.

Plan wydarzeń:
17.00 – 23.00 „Niedźwiedzia” ścianka foto
17.00 – 21.00 wystawy na ulicy Jezuickiej

– mini wystawa historyczna
– Julian Nowicki
– galeria Alix
– księgarnia Gratka

18.00 – 22.00 koncerty na żywo Jezuicka/Niedźwiedzia duetów:

1) Agnieszka Twardowska i Daniel Pradella
2) Agnieszka Kensik i Maciej Majcherczak
3) Sara Kosętka i Natan Kosętka
4) Małgorzata Żurańska-Wilkowska i Paweł Tomaszewski
5) Szymon Łukowski i Michał Gozdek

ok. 18.00 – 20.00 – teatr rzeźby -„powrót bydgoskiego pomnika”: Natalia Laus
20.00 – 22.00 – wernisaż: Jan Sokala -Jezuicka: wnętrze „Pracowni”
20.00 – 23.00 – podświetlenie elewacji
ok. 21.00 – performance – „stara widokówka” ul. Jezuicka
22.00 – koncert + dj + afterparty – wnętrze „Pracowni”.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści