Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJuż za pięć dni…Festiwal Piwa Beergoszcz!
13.05.2018 | 11:24

Już za pięć dni…Festiwal Piwa Beergoszcz!

Na zdjęciu:

Fot. Miłośnicy złocistego napoju z pianką będą ukontentowani!

24 rzemieślnicze browary, 12 food trucków, ciekawe prelekcje i wiele innych atrakcji czeka na bydgoszczan, którzy wybiorą się do HSW Łuczniczka 18 i 19 maja.

Oprócz znanych już z poprzednich edycji festiwalu browarów, pojawi się sporo debiutantów, jak chociażby: browar Perun, Harpagan, Za Miastem, Rzeka Piwa, Warsztat Piwowarski, Dziki Wschód, Cydr Smykan, Kazimierz, Dziki Wschód, wBrew, czy Miodosytnia Imbiorowicz.

Już tradycyjnie w ramach festiwalu działać będzie Food Truck Strefa, czyli Zlot Food Trucków z całej Polski, a wśród nich na przykład Pasibus, Walenty Kania, „Kuchnia dla odważnych”, Chyży Wół Foodtruck, El Camino, FRODO Burger oraz Polish Frytka.

Jak zawsze w trakcie festiwalu skorzystać będzie można z atrakcji przygotowanych przez Centrum Gier Planszowych Kruk i Cybermachiny, a ponadto z ciekawych prelekcji, w trakcie których domowi piwowarzy dowiedzą się o wyższości drożdży płynnych nad suchymi. Rozkoszujący się smakiem złocistego płynu z pianką usłyszą też pasjonujące opowieści ze świata piwa.

Festiwal to dobra okazja by przy swobodnej atmosferze porozmawiać o swoim zdrowiu. 19 maja studenci kierunków medycznych ze stowarzyszenia IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz będą odpowiadali na pytania odnośnie chorób kobiecych jak i męskich, przekażą najważniejsze informacje, rozwieją wątpliwości. Dodatkowo będzie można zaopatrzyć się w ulotki oraz broszury, a także poćwiczyć badanie piersi – niestety jedynie na fantomach…


Powiązane treści