Bydgoszcz
15C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
13C
Pt
14C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKalistenika znaczy piękno i siła. Byliśmy na największym treningu w Polsce! [ZDJĘCIA]
Kalistenika trening_SG (27)
22.07.2018 | 18:50

Kalistenika znaczy piękno i siła. Byliśmy na największym treningu w Polsce! [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Kalistenika i największy trening w Polsce!

Fot. Stanisław Gazda

W hali Artego Areny przeprowadzony został największy otwarty trening kalisteniki w Polsce.

Jak nam powiedział Maciej Lenc z Calisthenics Academy w Bydgoszczy – powodem spotkania kilkuset osób była  chęć nie tylko pobicia rekordu ilości ćwiczących, ale także wspólnego potrenowania sportu, który ćwiczy własną masę ciała i ma wspaniały wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Jako że impreza miała charakter otwarty, organizatorom chodziło także o przybliżenie jak najszerszej liczbie osób tej dyscypliny, której jedną z największych zalet jest to, że do jej uprawiania nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu, ani wizyt na siłowni. Wyjątkiem może być drążek, który jest wykorzystywany przy wielu elementach treningu.

Warto więc wybrać kalistenikę z powodu możliwości ćwiczenia gdziekolwiek, również na świeżym powietrzu. Tak naprawdę ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia – można ćwiczyć wszędzie, wykorzystywać dowolne przeszkody, napotkane na drodze i komponować treningi w najbardziej rozmaity sposób.

Lenc nie ukrywa, że chciałby, aby taki jak dzisiejszy trening przekształcił się w imprezę cykliczną i przekonał coraz więcej osób do zwiększenia swojej aktywności fizycznej. Chwali władze miasta za tworzenie w Bydgoszczy placów do uprawiania kalisteniki. Dzięki stałej obecności na nich młodych, ćwiczących osób, inni idą za ich przykładem i przekonują się do tego sportu.

Gdyby tak nie było, na dzisiejszy trening nie przyszłoby aż tylu chętnych – zauważa Maciej Lenc.


Powiązane treści