[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Kamienica w Bydgoszczy wyremontowana. Kiedyś były tu gospoda i hotel

Dodano: 12.10.2021 | 18:56

Na zdjęciu: Kamienica przy ul. Nakielskiej została wyremontowana.

Fot. UMB

Wiekowy budynek mieszczący się przy ulicy Nakielskiej 13, w którym niegdyś mieściły się gospoda i hotel, znów przyciąga oczy przechodniów. Został niedawno wyremontowany.

Kamienica została wybudowana pod koniec XIX wieku, a na początku poprzedniego stulecia zaczęto ją rozbudowywać o kolejne skrzydła. Budynek frontowy liczy dwa piętra i przykrywa go płaski dach, pod linią którego w ramach ostatniego remontu odtworzono konsole (ozdobne wsporniki). Odrestaurowano również sztukaterie okien oraz gzymsy. Oprócz odnowienia fasady w obszar remontu wchodziło także ocieplenie budynku.

Na parterze kamienica zyskała nowe pomieszczenie mieszkalne powstałe w miejsce lokalu usługowego. Wnętrze zostało wyposażone w dwufunkcyjny kocioł gazowy, który zajął miejsce starego pieca węglowego.

Prace pochłonęły 289 tysięcy złotych i zostały zlecone przez ADM. To kolejna tego typu inwestycja na ulicy Nakielskiej. Na wykończenie remontu czeka jeszcze budynek oznaczony nr 21.

 

Kamienica w Bydgoszczy wyremontowana. Kiedyś były tu gospoda i hotel
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
1 rok temu

To bardzo dobrze, tylko, że np. kamienica na Rycerskiej 5, też należąca do ADM nie była remontowana od 50 lat i wygląda tragicznie, szczególnie klatka schodowa.

Marcin
1 rok temu

Z tym ociepleniem trochę przesadziliscie położono cieniutki styropianek tylko na parterze. A pierwsze piętro??? Wcale tylko tynk. A pracę wykonano do dupy… Wiem jak było robione bo mieszkam tam!!!!! Chody wejściowe do klatki z kafelek które są śliskie weźcie pod uwagę że mieszkają tam osoby starsze. Adm ma za dużo pieniędzy które wyda na odszkodowanie jak coś się tym osoba starszym stanie na tych schodach!!!! A drzwi wejściowe miały być wymienione bo spruchniale są to tylko je odmalowali i nic po za tym !!!!