Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeKanonada strzelecka na Sielskiej. Budowlany KS nie dał szans Legii Chełmża [ZDJĘCIA]
29.08.2020 | 21:59

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Efektowne zwycięstwo odnieśli w piątej kolejce IV ligi piłkarze Budowlanego KS. Zespół Zbigniewa Sieradzkiego nie dał szans na własnym boisku Legii Chełmża.

Budowlany KS wygrał dwa wcześniejsze mecze – 1:0 z Cuiavią Inowrocław i tydzień wcześniej 4:1 na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska. Legia natomiast zremisowała z Włocłavią Włocławek 1:1, a w poprzedniej kolejce uległa 1:2 Pogoni Mogilno.

W pierwszej części spotkania na Sielskiej padły dwa gole. Już w 4′ minucie bramkarza gości pokonał Maciej Sieradzki, a w 25′ drugiego gola strzelił Piotr Siekirka. Po przerwie, bydgoski zespół nie zwolnił tempa. Po godzinie gry gospodarze dołożyli kolejne trzy trafienia. Piłkę do siatki skierowali Arkadiusz Piskorski, Jan Chachuła i po raz drugi Siekirka, który przelobował bramkarza uderzeniem z dystansu.

Zespół trenera Zbigniewa Sieradzkiego zagra w następnej kolejce na wyjeździe z Pogonią Mogilno (sobota, 16:00).

IV LIGA KPZPN – RUNDA JESIENNA – SEZON 2020/2021 – 5 KOLEJKA – 29.08.2020 R.
BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ – LEGIA CHEŁMŻA 5:0 (2:0)
Bramki: Maciej Sieradzki 4′, Piotr Siekirka 25′,82′, Arkadiusz Piskorski 59′, Jan Chachuła 63′

BUDOWLANY KS: Kmiecik – Rydzyński, Żurowski, Włodarczyk (72′ Makowski), Papaj – M. Sieradzki – Chachuła (76′ Żeglarski), Dudzik, Kostkowski, Siekirka (85′ M. Dąbek) – Piskorski (77′ W. Lewandowski).

LEGIA: Ciesielski – Widz, O. Etmański, Zieliński, Pawkin (43′ Knaak) – Szprenglewski (85′ Jeziorski), Górski (64′ Maksajdowski), Bocian (76′ Klafczyński), R. Etmański, Ł. Dormowicz (70′ Górniak) – Horna.

Sędziował: Andrzej Sobieszczyk (Aleksandrów Kujawski).