Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 9 • L 8
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKapitalny piątek biało-czerwonych na ME U-23 w Bydgoszczy. Polska liderem klasyfikacji medalowej!
15.07.2017 | 10:57

Kapitalny piątek biało-czerwonych na ME U-23 w Bydgoszczy. Polska liderem klasyfikacji medalowej!

W piątek reprezentacja naszego kraju wywalczyła aż trzy medale - dwa złote i jeden srebrny.

Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki okazał się bezkonkurencyjny w konkursie pchnięcia kulą.

Fot. Stanisław Gazda

Najpierw Ewa Swoboda, a później Konrad Bukowiecki oraz Daria Zabawska – to lista dotychczasowych polskich medalistów mistrzostw Europy do lat 23, które od czwartku trwają na stadionie bydgoskiego Zawiszy. Pierwsza dwójka sięgnęła po złota, a Zabawska – po srebro.

ZOBACZ TAKŻE: Fotoreportaż z drugiego dnia młodzieżowych mistrzostw Europy U-23 w Bydgoszczy! Kapitalna forma Polaków [ZDJĘCIA]

Swoboda, o czym informowaliśmy [TUTAJ] okazała się w piątkowe popołudnie bezkonkurencyjna w biegu na 100 metrów. Ale to była dopiero zapowiedź medalowych żniw biało-czerwonych. Tego wieczora polska reprezentacja wywalczyła bowiem kolejne dwa krążki – złoto zawisło na szyi Bukowieckiego po konkursie pchnięcia kulą, a Zabawska była druga w rzucie dyskiem.

Imponujący był zwłaszcza występ 20-letniego Bukowieckiego, który zdeklasował swoich konkurentów. Pochodzący ze Szczytna kulomiot zakończył zmagania z wynikiem 21,59 m, który jest nowym rekordem młodzieżowego czempionatu. Ale to nie wszystko – wszystkie trzy zaliczone Bukowieckiemu pchnięcia (na odległość 21,44 oraz 20,75 m, pozostałe spalił) także dałyby mu złoto! Co więcej, żaden z przeciwników nie zbliżył się nawet do rezultatu Polaka. Drugi w końcowej klasyfikacji Holender Denzel Comenentia pchnął „zaledwie” 19,86 m, a trzeci Włoch Sebastiano Bianchetti – o 17 centymetrów bliżej od reprezentanta „Pomarańczowych”.

Z kolei Zabawska, która brała udział w ostatnim piątkowym finale, rzuciła w swojej najlepszej, pierwszej próbie 59,08 m. Ustąpiła jedynie reprezentującej Niemcy Claudine Vitcie, która jako jedyna przekroczyła barierę 60 metrów, rzucając 61,79 m.

W klasyfikacji medalowej Polska z dwoma złotami i srebrem na koncie prowadzi. Więcej medali od biało-czerwonych wywalczyli do tej pory jedynie nasi zachodni sąsiedzi – 5 (1-1-3). Mistrzostwa Europy U-23 w Bydgoszczy potrwają do niedzieli.

Wiadomo już, że Bukowiecki, który mógł startować również w konkursie rzutu dyskiem, zrezygnował z występu w nim. Zamiast tego pojawi się w stolicy Maroka – Rabacie podczas mityngu Diamentowej Ligi.


Powiązane treści